Zamknij
REKLAMA

Wielkie PODWYŻKI na mocy ustawy. Ponad 20 000 zł dla burmistrza Bytowa

10:09, 13.11.2021 | .
Skomentuj Starosta Leszek Waszkiewicz i burmistrz Ryszard Sylka dostaną wyższe wynagrodzenia
REKLAMA

Nawet jeśliby nie chcieli, to i tak muszą wziąć - tak można podsumować temat planowanych podwyżek dla wójtów, burmistrzów i starostów. Obowiązek ten wynika z ustawy. Nie mówimy tu o podwyżkach rzędu kilkuset złotych, ale o idących w tysiące. Na przykład burmistrz Bytowa ma dostać pensję wyższą o prawie 10 tys. zł miesięcznie brutto. W niektórych samorządach podwyższone mają być też diety radnych. Temat jak zawsze budzi kontrowersje. Zaczynamy od przyjrzenia się planom Starostwa Powiatowego w Bytowie i gminy Bytów w kwestii wyższych wynagrodzeń. W listopadowym wydaniu DARMOWEJ gazety WIEŚCI Z POWIATU - raport z pozostałych gmin.

Aktualna pensja starosty Leszka Waszkiewicza to nieco ponad 10 tys. zł brutto. Według nowych przepisów nowa wysokość wynagrodzenia starosty ma wahać się pomiędzy 16 tys. zł a 20 tys. zł. Przewodniczący Rady Powiatu, Jacek Żmuda-Trzebiatowski twierdzi, że ostateczny kształt propozycji płacowej nie jest znany. Dyskusja trwa.

- Musimy to zrobić na najbliższej sesji 25.11., bo wynika to z przepisów. Temat jest konsultowany w poszczególnych klubach - mówi Jacek Żmuda-Trzebiatowski, przewodniczący Rady Powiatu Bytowskiego, który zbiera propozycje od poszczególnych radnych, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia starosty. 

Jego zdaniem starosta nie powinien dostać najniższego wynagrodzenia, ale też nie powinien otrzymać wynagrodzenia najwyższego. Uważa on, że powinna być to kwota pomiędzy 16 tys. zł a 20 tys. zł. 

- Pan starosta jest bardzo zaangażowany w prace powiatu, co widać na drogach, które są regularnie modernizowane. Aktywność jest bardzo duża. Nie powinno być to wynagrodzenie minimalne, ale jednocześnie też nie maksymalne z uwagi na trudną sytuację finansową Starostwa Powiatowego w przyszłym roku. Z drugiej strony trudny budżet to większa ilość pracy, więc nie powinno być to też minimalne wynagrodzenie - komentuje Żmuda-Trzebiatowski.

Nawet gdyby była to kwota na przykład 18 tys. zł, oznaczałoby to 8 tys. zł podwyżki brutto. Zwolennicy tych zmian podkreślają, że pensje samorządowców nie były zmieniane od prawie 10 lat. W 2018 roku zostały nawet o 20 proc. zmniejszone. W obecnej sytuacji starosta zarabia nieco ponad 7 tys. zł netto. Powszechnie wiadomo, że podobne albo nawet wyższe pensje mają kierowcy samochodów ciężarowych, a nauczyciele pracujący na dwóch etatach potrafią wyciągnąć nawet prawie 10 tys. zł.

Czy będą również wyższe diety dla radnych? Tu akurat ustawowego wymogu nie ma, ale coraz częściej mówi się, że jeśli wyższe pensje dostaną burmistrzowie, wójtowie i starostowie, to i radni oraz pracujący w urzędach urzędnicy powinni więcej zarabiać. Szeregowy radny Rady Powiatu Bytowskiego zarabia niecałe 900 zł miesięcznie. Przewodniczący Rady Powiatu ma prawie 2 tys. zł wynagrodzenia, natomiast członek Zarządu Powiatu - 2200 zł. Ewentualna podwyżka musi być zatwierdzona na sesji Rady Powiatu. 

- Dostosowanie płac do nowych przepisów spowoduje ich podwyżkę w wysokości nawet 60 proc. Ostatecznie to radni zdecydują czy będzie to najniższe możliwe wynagrodzenie, czy też najwyższe - mówi starosta Leszek Waszkiewicz. 

Starosta podkreśla, że jeśli chodzi o jego uposażenie, przyjmie on każdą decyzję Rady Powiatu Bytowskiego. Aktualnie ma nieco ponad 10 tys. zł brutto pensji, czyli około 7 tys. zł na rękę. 

Co do wysokości diet radnych, starosta uważa, że trzeba o tym pomyśleć, bo radni diet nie mieli podwyższanych od około 10 lat. Tu akurat przymusu co do ich podwyższenia nie ma, bo ustawa do tego nie zobowiązuje, ale według starosty należałoby to uczynić. 

- Na pewno jakaś podwyżka powinna być, ale o jej skali zdecydować powinni sami radni - komentuje starosta Waszkiewicz. 

Dyskusja o podwyżkach w Starostwie Powiatowym jest szczególnie drażliwa z uwagi na trudną sytuację budżetową. Z powodu niższych przychodów z budżetu państwa, wynikających między innymi z podwyższenia kwoty wolnej od podatku, według wstępnych wyliczeń starosta mówi, że aby spiąć wydatki i dochody, trzeba będzie znaleźć aż 8 mln zł. Projekt budżetu ma być wkrótce przyjęty i skierowany na sesję. 2022 rok oznacza duże cięcia budżetowe, ale - jak mówi starosta - nie będzie likwidacji szkół czy instytucji takich, jak filia Starostwa Powiatowego w Miastku. Będą cięcia dotyczące przede wszystkim etatów w urzędach i szkołach. 

- Część przyszłorocznych rat chcemy spłacić z tegorocznych oszczędności. Nie będziemy przyjmować do pracy nowych osób na stanowiska zwolnione przez osoby, które odeszły z urzędu. Z małych oszczędności w różnych miejscach postaramy się tę dziurę załatać - komentuje starosta.

Zaznacza on, że wydatki płacowe są tymi największymi, więc według jego wyliczeń, obcinając je, uda się budżet ustalić. Szykuje się bardzo ciężki rok 2022. Należy podkreślić, że przekazywane przez rząd pieniądze na inwestycje, głównie drogowe, na przykład z programu Polski Ład, nie mogą być przeznaczone na bieżące funkcjonowanie Starostwa Powiatowego, a to właśnie w tym dziale znacznie spadły dochody z budżetu państwa. Będzie więc tak, że pieniędzy na budowy dróg nie zabraknie, ale trzeba będzie sobie poradzić w mniejszym składzie osobowym. 

[ZT]5207[/ZT]

BYTÓW

W gminie Bytów jest już pomysł na podwyżkę dla burmistrza. 

- Porównując minimalną i maksymalną skalę wynagrodzeń w odniesieniu do wójtów sąsiednich gmin uważam, że burmistrz Bytowa powinien otrzymać podwyżkę w górnej granicy, czyli 20 041 zł - mówi Jan Treder, przewodniczący Rady Miejskiej Bytowa. - Obliczyłem, że gdyby przez te wszystkie lata burmistrz otrzymywał podwyżki, tak jak pozostali pracownicy, już teraz miałby pensję bliską tej kwoty. Tymczasem pensja burmistrza jest w niezmienionym stanie od 2014 roku, a ponadto w roku 2018 została nawet obniżona. Jeśli dojdzie na maksymalnej podwyżki, pensja będzie w wyższym progu podatkowym, tj. 40 proc., a więc kwota wypłacana burmistrzowi na rękę będzie dużo mniejsza niż pensja brutto. 

Zapowiada on, że jego propozycja to maksymalna stawka dla burmistrza, czyli prawie 2 razy tyle brutto co obecnie. Ostateczna decyzja należy do radnych. 

- Uważam, że burmistrzowi należy się ta podwyżka, bo Bytów bardzo dobrze się rozwija pod względem inwestycyjnym, ale trzeba też pamiętać o pracownikach urzędów. Ich pensje w obecnym czasie nie wypadają dobrze w odniesieniu do wynagrodzeń w prywatnym sektorze - komentuje przewodniczący Rady Miejskiej Bytowa. - Niestety, pensje w Urzędzie Miejskim są takie, że coraz częściej występuje problem z naborem pracowników. Znam wiele osób, które odeszły z urzędu i zatrudniły się w prywatnych przedsiębiorstwach, gdzie mają wyższe wynagrodzenia. 

Burmistrz Ryszard Sylka zapewnia, że przyjmie każdą decyzję Rady Miejskiej i jednocześnie optuje on za tym, żeby w ślad za nią poszło także wyższe wynagrodzenie dla jego zastępców i dla urzędników.

- Ja w tej chwili zarabiam 10 500 zł brutto. Na rękę dostaję 7200 zł. Co do mojej wysokości wynagrodzenia, tyle ile dostanę, z tym się pogodzę. Nie będę tego komentować - ucina. - Jeśli chodzi o podwyżkę diet radnych, nie widziałbym takiej potrzeby, ale to oczywiście decyzja Rady Miejskiej.

Gdy jego pensja wzrośnie, przewiduje podjęcie decyzji co do podwyższenia wynagrodzeń dla zastępców burmistrza i dla urzędników. Podwyżek diet radnych w Bytowie raczej nie będzie. Aktualnie szeregowy radny w gminie Bytów otrzymuje nieco ponad 700 zł. Przewodniczący komisji ma 1800 zł, natomiast przewodniczący Rady Miejskiej - 2013 zł. 

Podwyżki wynagrodzeń w samorządach, w tym również możliwość podwyższenia diet radnych, zatwierdzono w drodze ustawy, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Próbowaliśmy zapytać przedstawiciela rządu w gminie Bytów, radnego PiS Leszka Szymczaka, czy podoba mu się propozycja pozostawienia diet radnych na obecnym poziomie? Być może radnego ten temat bardzo denerwuje, ponieważ gdy odebrał telefon, nic nie powiedział i po chwili rozłączył się. Rozmawiać na ten temat nie chciała również radna, Katarzyna Januszewska-Lisińska. 

Dużo bardziej rozmowny w kwestii podwyżek w Starostwie Powiatowym i w Radzie Powiatu jest przedstawiciel PiS, radny Wojciech Duda. 

- W tej chwili konsultujemy temat podwyżek. Nasza decyzja zostanie ogłoszona w dniu sesji Rady Powiatu. Wciąż zastanawiamy się czy radni powinni dostać więcej. Jeśli chodzi o nas, idąc do wyborów nigdy nie szliśmy po to, żeby ustalać dla siebie jak najwyższe diety. Od 2014 roku i tak mamy najniższe. Nie rozpaczamy z tego powodu. Mało tego, tymi najniższymi dietami jeszcze się dzielimy, sponsorując różne cele charytatywne - mówi radny Duda, który co miesiąc dostaje najniższą dietę w kwocie 876 zł. 

Co do pensji starosty, jego zdaniem nie powinna być ona najwyższa z możliwych, czyli nie powinna osiągnąć kwoty 20 tys. zł brutto miesięcznie. Z uwagi na trudną sytuację finansową powiatu, uważa on, że powinna wynosić około 16 tys. zł.

- Skoro brakuje pieniędzy w budżecie, nie powinniśmy nawet rozmawiać o dietach dla radnych i o maksymalnej stawce wynagrodzenia dla starosty - podkreśla Duda. 

A Wy co o tym sądzicie? Czekamy na Wasze komentarze pod nr tel. 513 313 112 i pod adresem e-mail: [email protected]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (41)

Szarak z 1200 enerytSzarak z 1200 eneryt

18 4

Brawo brawo! O to chodzi! Oczywiście żenujące oświadczenia, że musi wziąć chociaż nie chce, bo ustawa nakazuje. Kolejna scenka o tym jak jesteśmy non stop robieni w konia! Ludzie! Cieszycie się, że burmistrz tyle bierze kasy? Cieszą was, że radni i cała reszta, która tak was broni finalnie i tak wezmą ta kasę? Jesteście szczęśliwi? Spotkajmy się przy urnach i podziękujmy im w końcu za to, że tak z całego serca dbają o to aby plebs-my czuli się tak wniebowzięci i ogromnie szczęśliwi!!! Brak słów! Kolejny raz tylko dla siebie! 10:41, 13.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biedak z bogatego ByBiedak z bogatego By

18 1

I co myślicie, że radni odmówią podwyżek dla siebie? Niezły żart, słowem nie pisną, nie pchali się przecież dla kasy do samorządu, co mnie obchodzi brak podwyżek od 2014???? Trzeba było siedzieć w chacie a nie pchać się na afisze i prze 4 lata postawić jedną ławkę na polu i szpanować, że działam dla społeczeństwa! Jyz się pojawiają hasła tak negowane niedawno przez te same usta, które teraz same mówią - im się po prostu te pieniądze należą 10:47, 13.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec powiatumieszkaniec powiatu

22 0

tak władze urzędu podwyżki, radni podwyżki... a co z szeregowym podinspektorem... inspektorem??? czy chociażby panią sprzątaczką? co z nimi? minimalna krajowa??? to czysta hipokryzja... podinspektor najniższa krajowa + wysługa... inspektor to samo... co to ma znaczyć? wykształcenie takie samo jak wójt, burmistrz czy starosta, doświadczenie w pracy porównywalne... ale to wójt pisze pisma... to wójt się głowi jak to napisać żeby przeszło... to nad wójtem/starostą/radnym stoją i pytają: napisałaś/eś już to pismo? czy myślisz że tak będzie dobrze? nie... to właśnie nad pracownikiem merytorycznym... to on powinien dostać podwyżkę... nie wójt, nie burmistrz, ani nie radny... to powinien być podinspektor, inspektor a przede wszystkim pani która dba żeby piasek pod butem nie chrzęścił 11:32, 13.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KaszubaKaszuba

3 2

Taka nasza władza właśnie mądra, prawa i sprawiedliwa. Ta na najwyższym szczeblu ... 17:28, 13.11.2021


fredrofredro

3 5

Kaszuba, Ty jak zwykle szczekasz. A gdzie te "setki nazwisk", o których pisałeś? A ja Cię prosiłem zaledwie o 30! 17:37, 13.11.2021


JaJa

23 3

Pan starosta jest bardzo zaangażowany!!!!!????
K...urwa gdzie!!!????
A nielegalne chlewnie???i jego podpis!!!
A darciem mordy na wiecach!!!????
To jest przykład zaangażowanego starosty!!!???
WSTYD!! 12:18, 13.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

z Bytowaz Bytowa

9 4

To Ty chyba ślepy jesteś. A na demonstracji "nie damy się wypchnąć" to kto głośniki targał? A, aby uczcić rocznicę zburzenia bytowskiej synagogi to kto przyszedł? Nawiasem, w tym ostatnim zgromadzeniu brały udział rzesze mieszkańców Bytowa, coś ok. 12-15 osób, w tym Lesio i Rysio.

19:37, 13.11.2021


StefanStefan

15 1

Nawet nie będę tego komentował bo zdrowie jest najważniejsze! 13:06, 13.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrkKrk

12 1

Rozumiem zdenerwowanie wszystkich tu komentujących. Wszak wszyscy doświadczamy galopującej drożyzny. Pragnę jednak przypomnieć, że konieczność podniesienia pensji wójtom, burmistrzom, starostom i innym zarządcom miast wynika z przepisów powstałych z inicjatywy partii rządzącej a podpisanych - a jakże! - przez Pana Prezydenta Dudę 😉 15:09, 13.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RencistaRencista

5 3

Skoro cały czas są w kontrze do tego co robi rząd to dlaczego teraz nie powiedzą, że nie, że nie bierzemy tych podwyżek, nie chcemy ich, te pieniądze przekażemy na głodujące dzieci w Afryce np... Tym razem nie są przeciw tym u góry??? Dziwne 08:45, 14.11.2021


bytowiakbytowiak

9 1

"Kurier Bytowski"
Nie odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie nowelizacji strategii gminy Bytów. Powód: zerowa frekwencja.

Miało zacząć się o godz. 17.00. Jednak w tym czasie w sali audytoryjnej bytowskiego ogólniaka najliczniejszą grupę stanowili urzędnicy z burmistrzem Ryszardem Sylką na czele. Obecni byli jeszcze przewodniczący Rady Miejskiej Jan Treder, no i... nasz dziennikarz. Nikogo więcej. W ciągu następnego kwadransa nikt nie doszedł. Przedstawianie nowej strategii nie miało sensu. Spotkanie odwołano.

15:33, 13.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KaszubaKaszuba

2 1

Po co przychodzić ze strategią TKM? Tylko na tym zależy, by dorwać się do żłoba 17:26, 13.11.2021


Zbychu Zbychu

12 0

"nauczyciele pracujący na dwóch etatach potrafią wyciągnąć nawet prawie 10 tys. zł" - no niezłe jaja .. 🤣 🤣 🤣 potem "wyciągają" nogi ...
co to kruwa jest ? jaki argument ? dwa etaty (!!!) jeśli podoła - i ma mieć mniej bo ktoś jest burmistrz ? ... 💩 🔥 💩 jprdl !!! 16:29, 13.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KrkKrk

12 0

A ja chciałbym jednak takiego nauczyciela zobaczyć 😉 Panie Redaktorze, skoro wysuwa Pan takie tezy, to ja proszę o wywiad z takim nauczycielem! Przecież istnieje. Wielu nauczycieli mogłoby nauczyć się od niego/niej organizacji czasu i przedsiębiorczości 😏 21:15, 13.11.2021


edek z krainy kredekedek z krainy kredek

2 0

Panie Redaktorze! Poproszę o wywiad z nauczycielem, który na 2 etatach zarabia 10 tysięcy! 09:09, 19.11.2021


KaszubaKaszuba

3 4

Brawo "Wolski wał" :)) Jeszcze biskupom trzeba jakoś pomóc! 17:07, 13.11.2021

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

fredrofredro

2 3

Kaszuba: hau, hau, hau..... 17:38, 13.11.2021


KaszubaKaszuba

3 1

fredro, a ty co piszesz językiem skundlonych aparatczyków wolskich? Czy na babę szczekasz? :) 18:20, 13.11.2021


fredrofredro

5 2

Kaszuba, kundelku miły, Ty podaj 30 nazwisk, o które prosiłem. 19:38, 13.11.2021


YarekYarek

1 2

Czemu się ograniczać do 30 nazwisk?

https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,27618985,partia-i-spolki-sieci-powiazan-politykow-prawicy-w-panstwowych.html 09:17, 14.11.2021


fredrofredro

2 0

Yarek, aby "wyłuskać" tych 30 nazwisk trzeba się przekopać przez wiele stron "Gazetki Wybiórczej". Nie mam na to ani ochoty, ani czasu. Nie traktuję tego piśmidełka poważnie, więc "rewalacje" tam zamieszczone nie mają dla mnie żadnej wartości.
Ale i tak Ci dziękuję za fatygę. Coś Ci się chciało, w przeciwieństwie do ujadającego "Kaszuby". 10:54, 14.11.2021


YarekYarek

0 2

Ale co wertować? Na stronie masz rozrysowane sieci z podziałem na zawodników. Tekstu nie trzeba czytać, jak dla kogoś to śmietnik. Liczą się czyste dane 11:52, 14.11.2021


zetzet

16 0

Oczywiście, że na mocy ustawy. Oczywiście!
Przecież ci nasi włodarze od ust by sobie odjęli by nam nieba przychylić. Ale co robić? Jak mus, to mus!
A tak poważnie: widzicie Państwo, jak łatwo zrobić z nas durniów.😡 17:34, 13.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

bytowiakbytowiak

8 1

Panie starosto to jak ci się udało z tak skromnej pensji odłożyć ( z tego co pamiętam z oświadczena ) prawie pół miliona złoty ????? gdy reszta ciągnie na kredytach ??
Może trochu konwersacji z ludzmi i postara się pan to wyjasnić ? 18:11, 13.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

YarekYarek

0 0

Daniel O. mu doradzał, a poważnie to już taki wiek, że że spadków też coś wpadnie. 11:54, 14.11.2021


NemoNemo

5 0

Nie chcę, ale muszę, bo podwyżkę nakazuje ustawa.
Faktycznie, trudno podjąć decyzję. Powiat zadłużony, pieniędzy na różne potrzeby brak, a tu ustawą zmuszają do podwyżek pensji. Odmówić nie wypada, a nawet nie można, bo ustawa to prawo, a prawo należy przestrzegać. Nie ma wyjścia, podwyżkę należy przyjąć, najlepiej najwyższą i pokazać jak w powiecie samorządowcy przestrzegają praworządność.
21:49, 14.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ale najlepsze jest jAle najlepsze jest j

0 0

jagik 22:52, 14.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jagikjagik

3 1

Ale najlepsze jest to że jeszcze parę dni temu ujadali na PIS jaki jest bebe a teraz nie chcę ale dziękuje :-) 22:54, 14.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

klmklm

4 1

Ciebie to jeszcze dziwi? Krytycy programu "500+" piersi składali podania o te dotacje, chwilę później ujadając, jaki ten PIS zły jest. 08:39, 15.11.2021


klmklm

6 0

"Na pewno jakaś podwyżka powinna być, ale o jej skali zdecydować powinni sami radni - komentuje starosta Waszkiewicz."
Wezmę, wezmę, ale tylko dlatego, że to ich decyzja.🤣
Powyższa wypowiedź doskonale charakteryzuje charakter i mentalność "naszego" pana starostki.😡 08:54, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PioterPioter

0 0

Nikt przy zdrowych zmysłach nie zrezygnuje czy to z 500 plus czy z takiej pensji 20 tysięcy, w imię protestu, zasad czy czego tam chcecie... Nie dość, że rząd skrzywdził rozdawnictwem, to jeszcze sami mają siebie Polacy krzywdzic, by ci pracujący inaczej jeszcze od frajerów ich wyzywali, że nie biorą, co im się należy? 09:48, 15.11.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

zetzet

2 0

Czy "nikt przy zdrowych zmysłach nie zrezygnuje", tego nie wiem. Ktoś, "w imię zasad", z odrobiną honoru, chyba jednak zrezygnować powinien, a przynajmniej zamknąć jadaczkę, jak już bierze.
Rząd PO-PSL skubał nas ile wlezie. Rząd PIS też nas skubie, ale odrobiną się z nami dzieli, więc zupełnie pragmatycznie, "aby od frajerów nie wyzwali", wolę obecnych.
12:24, 15.11.2021


PioterPioter

1 0

PIS niczym się nie dzieli, to wielkie oszustwo. Zadłużają kraj i Polaków przepalając kasę. Ochłap socjalny który rozdają teraz by ciemny lud na nich głosował będą splacac jeszcze nasze wnuki. PO też nic nie warte i nie chciałbym powrotu, ale żyło się bardziej przewidywalnie i jednak byli bardziej kompetentni. Natomiast myślałem że ich arogancji i buty nikt nie przebije, az nadszedł taki PiS. Ogólnie nigdy więcej POPISu 15:39, 15.11.2021


ZetZet

1 0

Pioter, rządy Po-PSL przewidywalne???
Zwłaszcza wtedy, gdy "skubnęli " kasę z OFE. A bądź Pan poważniejszy. 16:23, 15.11.2021


ja z rentą 1000 złja z rentą 1000 zł

5 0

Ja bym im dał temu staroscie i burmistrzowi najwyższą podwyżkę, taką jaką się da, nawet o 25 tysięcy, przecież to się im należy - JAK MOGĄ NIE PRZYJĄĆ PODWYŻKI SKORO PRAWO NAKAZUJE - PRAWORZĄDNOŚĆ co? Panowie z "władzy" - tak, czy nie? Dorzucicie mi do leków, na które wydaje w miesiącu 800 zł? Ja już wiem co zrobię przu urnie, jeśli Bóg pozwoli doczekać 14:19, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

4 0

Za czasów dawno minionych furorę zrobiło powiedzenie: "Rząd się wyżywi sam".
Czasy się zmieniły, więc i hasło jest inne, a brzmi ono tak: "Nam się to po prostu należało".
A skoro należy się, to najbardziej tym, co hasło głosili. Dlatego pod koniec roku głośno zrobiło się o podwyżkach dla tych z rządu, a teraz z samorządu.
Czy to przypadek? Nie sądzę, bo w kwestiach finansowych nic nie dzieje się przypadkiem.
Ostatnio modnym słowem jest INFLACJA. To też nie przypadek, bo i na nią "trzeba zapracować".
I właśnie nieprzypadkowo na INFLACJĘ "zapracowali" ci, co teraz podwyżkami się obdarowali.


15:36, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bezdomnybezdomny

2 0

O, w Bytowie już ucichło, lud się wykrzyczał, nastała cisza, milczenie a więc włatcy - do roboty - debatować i uchwalać, bo wasi wyborcy już nie krzyczą, macie przyzwolenie, należy się wam przecież, w błocie po łokcie tak męczącą robotą ubrudzeni jesteście (pamiętacie wyborcy jak wręczają sobie poradniki na sesjach?), PO PROSTU NALEŻY SIĘ WAM! BIERZCIE! (przy tym podziale tylko nie zapomnijcie o podwyżkach za wodę i śmieci) - powodzenia 16:42, 16.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wierny poddanywierny poddany

2 0

i jak tam chłopaki z rządzącej paki? kiedy uchwała o kasie??? dla was oczywiście, a o podwyżkach za wodę i za wywóz śmieci w tym samym dniu klepiecie??? (a jak tam tzw. radni z opozycji?? - powiecie coś - czy cichutko, może przejdzie bez burzy?) 14:22, 17.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PioterPioter

0 1

Publicznie deklaruje, że zrezygnuje z z 500+ gdy tylko antyUE pisiory zrezygnuja z diet w Euro :)) 09:59, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatel miastaobywatel miasta

2 0

Kochani radni niby z opozycjo - dlaczego nie zabieracie głosu w tej sprawie??? Mieszkańcy - zobaczcie - chcą przeczekać szum i zgodnie podnieść łapy po pieniądze!!! A my też dostaniemy większą kasę - do zapłaty za wodę i śmieci!!! Powiedźcie coś, przecież niby nas reprezentujecie i dbacie o nasze bezpiueczeństwo i komfort!!!!! 11:41, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janko MuzykantJanko Muzykant

2 0

Panie i Panowie cytując klasyka: "te pieniądze się im po prostu należały" 10:59, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%