Zamknij
REKLAMA

Pogoda znowu nie rozpieszcza. Przez najbliższe godziny trzeba się mieć na baczności

11:32, 09.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Meteo Pomorze FB

Początek 2020 roku oznaczał dla mieszkańców powiatu sporo dni stojących pod znakiem niebezpiecznych warunków atmosferycznych, głównie w kontekście drogowym. Teraz ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru, który momentami może okazać się porywisty.

Choć od rana pogoda w powiecie jest całkiem przyjemna, z biegiem godzin zacznie napływać coraz większa liczba chmur, czemu towarzyszyć będą nasilające się porywy wiatru. Późnym popołudniem i wieczorem podmuchy będą coraz mocniejsze, do tego pojawią się opady (miejscami intensywne), a w niektórych miejscach mogą ponadto pojawić się pojedyncze wyładowania atmosferyczne i burze.

Według prognoz synoptyków, wiatr miejscami może wdzierać się na ląd znad morza. Pojedyncze porywy mogą sięgnąć nawet 100 km/h. Co prawda przez drugą połowę niedzieli i część poniedziałku wiatr bardzo mocno da się we znaki, to na szczęście nie będzie on się wpisywał w definicję orkanu, powodującego długotrwałe i niebezpieczne podmuchy.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla całego województwa zachodniopomorskiego, jednak z uwagi na bliskość powiatu bytowskiego również należy zachować najwyższy poziom ostrożności. Silne porywy wiatru mogą doprowadzić do poważnych zniszczeń.

[ZT]1858[/ZT]

[ALERT]1581244383317[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone