Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Trzebielino i środowiska naturalnego. Dzięki darowiźnie od firmy Carry Pet Food, oczyszczalnia ścieków w Zielinie zyskała nowoczesną prasę do osadu i granulacji. Wartość przekazanej instalacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą wyniosła 958 729,90 zł brutto.
Umowę darowizny podpisano 1 sierpnia 2025 roku, a urządzenie zostało już zainstalowane i pracuje na terenie oczyszczalni.
– To bardzo ważna inwestycja dla naszej gminy. Nowa technologia pozwala na znacznie efektywniejsze przetwarzanie osadów ściekowych, co przekłada się na lepsze warunki pracy oczyszczalni, mniejsze uciążliwości zapachowe oraz ograniczenie kosztów dalszego zagospodarowania osadu - mówi Daniel Chwarzyński, wójt Trzebielina.
Nowa prasa pozwala m.in. na redukcję objętości powstającego osadu, co znacząco wpływa na logistykę i ekonomię całego procesu. To również krok w stronę nowoczesnej i bardziej ekologicznej gospodarki wodno-ściekowej. Władze samorządowe nie kryją zadowolenia z tej współpracy - zwłaszcza, że firma Carry Pet Food produkuje sporo ścieków, które wcześniej znacząco obciążały cały system. Teraz ten problem ma zniknąć.
– Serdecznie dziękujemy firmie Carry Pet Food za przekazanie tak nowoczesnego i potrzebnego wyposażenia. To przykład dobrej współpracy między samorządem a lokalnym biznesem. Dzięki takim inicjatywom możemy razem działać na rzecz ochrony środowiska i rozwoju infrastruktury komunalnej – dodaje wójt Trzebielina.
Carry Pet Food jest częścią międzynarodowej grupy Vafo – wiodącego producenta wysokiej jakości karmy suchej i mokrej dla zwierząt domowych. Firma, która od lat ma swoją siedzibę w Trzebielinie niedawno uzyskała decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Nowa inwestycja obejmuje rozbudowę oraz automatyzację zakładu produkcyjnego w Krzywaniu koło Słupska, gdzie wytwarzana będzie mokra karma dla zwierząt pod marką Brit.
- Dzięki wsparciu w ramach programu, firma będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego, co stanowi istotny element w realizacji tego strategicznego projektu - informują przedstawiciele Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Tak tak tak13:30, 05.08.2025
No tak jest taka kasa to i przez chwilę Wójt będzie cicho siedział a za chwilę będzie narzekał na Carry.
Sebastian20:54, 17.08.2025
Niewątpliwie określenie wójt pisane wielką literą jest oznaka szacunku .... ale czy zasłużonego ? 👎 nie wpychajmy jako społeczeństwo palca w d.... władzy bo ona zaraz sobie pomyśli, że niezastąpiona i najlepsza - tak było z poprzednim wójtem. Rzeczywistość okazała się inna, ludzie wybrali tak jak wybrali - i z dwojga złego wybrali mniej złego😥
or-len21:21, 05.08.2025
wójta brat wędkuje ale poniżej wylewki z czyszczalni do rzeczki pstrąga już nie spotka , jeszcze niedawno pstrągi tam żyły , teraz już ich tam nie ma ale zdjęcia w "oczyszczalni" fajne .... 🤣
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Pojawia się kluczowe pytanie kto bierze odpowiedzialność za to, że ten człowiek był na wolności i nie podjęto stosownych środków ostrożności żeby temu zapobiec. Wiezienie i psychiatryk dla takiego.
Dramat
21:22, 2026-06-28
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Niósł wilk razy kilka , ponieśli i wilka w tym przypadku kaczora. No jak tam Danielku, przesyłaj kartki z więzienia SZMACIARZU
Kaczor donald
18:29, 2026-06-28
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Zanałam Sebastiana z bardzo dobrej strony Pomagał mi przy dzieciach, miły sympatyczny człowiek z dobrym sercem Aż łzy same lecą na myśl, że takie coś się wydarzyło. Chore miasto jakieś.. dla bezpieczeństwa sama z rodziną wyjadę. Powina być KŚ dla takich morderców i KŚ dla pedofili !
.
15:54, 2026-06-28
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
no niestety drogie dzieci macie przykład, zeby nie walic towaru i nie popadac w inne uzywki ;) poprzez ta tragedie chociaz bedzie spokoj jakkolwiek to nie brzmi. Świr i D.K to 2/3 najniebezpieczniejszych osób na mieście. M.K jak wyjdzie też będzie stwarzał zagrożenie. Dla informacji: Świr nie wróci do Polski chyba, że po liście gończym bo ma na sumieniu art. 148. Aktualnie sobie pracuje u Maliszewskiego na rusztowaniach i nikt tam problemu nie widzi :D ale do czasu pozdrawiam ;))
err
15:05, 2026-06-28