Zamknij
REKLAMA

Łukasz Maciejunas nowym szefem RDLP

06:00, 18.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku ma nowego dyrektora. Został nim Łukasz Maciejunas, dotychczasowy zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Bydgoszcz.

Nowy dyrektor związany był również z RDLP w Białymstoku, gdzie pełnił funkcję komendanta Straży Leśnej. Dodajmy, że również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile ma nowego dyrektora. Został nim szczecinecczanin – Andrzej Brusiło, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek.

Stanowisko dyrektora w Szczecinku pozostawało nieobsadzone od początku listopada 2019 r. kiedy zmarł pełniący tę funkcję Andrzej Modrzejewski. Od tego czasu p.o. dyrektora była Anna Paszkiewicz, z-ca dyrektora ds. ekonomicznych.

Łukasz Maciejunas ma 30 lat, "szerszej publiczności" dał się poznać w 2017 r. podczas starć Straży Leśnej z "ekologami" w Puszczy Białowieskiej. Pełnił wtedy funkcję komendanta posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Browsk i trafił na jedno ze ze zdjęć nagrodzonych w konkursie GRAND PRESS PHOTO 2018 - informuje portal drewno.pl. - Nasze wątpliwości budzi zgodność tej nominacji z obowiązującym prawem dotyczącym wymagań od kandydatów na dyrektora regionalnego. Wyższe wykształcenie i ośmioletni staż pracy w Lasach Państwowych są teoretycznie możliwe w wieku niespełna 30 lat, ale niestety nie udało nam się potwierdzić tego w tym przypadku.

Wkrótce opublikujemy wywiad z nowym szefem RDLP Szczecinek.

[ALERT]1589745896914[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

tsutsu

0 0

takie czasy... w pisowskiej bolszewii awansuje chamstwo i miernota... 23:06, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA