Zamknij
REKLAMA

Radni PiS KRYTYKUJĄ radnego PiS Leszka Szymczaka

23:15, 23.12.2020 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Radny Rady Miejskiej Bytowa Leszek Szymczak wygląda na mocno osamotnionego, pod względem politycznym. Jego doniesienie złożone przeciwko szefowej GOPS Parchowo Katarzynie Wirkus źle się dla niego skończyło. Nie dość, że spotkała go krytyka ze strony opozycji, to teraz jeszcze radni powiatowi PiS wystąpili przeciwko partyjnemu koledze. Wydali specjalne oświadczenie.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Bytowskiego apelują o wyciszenie nastrojów i obniżenie temperatury w dyskursie społecznym.

- Z zaniepokojeniem obserwujemy ostatnie wydarzenia w Polsce. Można się różnić, spierać czy manifestować, lecz powinno odbywać się to bez wyzwisk, wulgaryzmów i w spokojnym tonie. Nie zgadzamy się na bezczeszczenie miejsc sakralnych i pomników, a zakłócanie jakichkolwiek obrzędów religijnych nie mieści się  w normach cywilizacji zachodniej. Do manifestacji doszło także w Bytowie. Napisy i wykrzykiwane hasła były po prostu skandaliczne. Podobnie, jak wrzucenie petardy do kościoła św. Katarzyny, czy manifestowanie pod domem jednego z członków Rady Miejskiej w Bytowie. Z informacji prasowych wynika, że ówczesne emocje udzieliły się później nie tylko protestującym i miały ciąg dalszy w postaci listów radnego Leszka Szymczaka do pracodawców niektórych protestujących. Stwierdzamy stanowczo - nie akceptujemy takich działań, tym bardziej, że do manifestacji dochodziło po godzinach pracy! Uważamy, że jeśli doszło do złamania prawa – powinny tym zająć się odpowiednie instytucje. Zamiast okrzyków, wulgarnych haseł czy pisania pism do pracodawców - apelujemy o rzeczową dyskusję, przekonywanie się na argumenty, ale wraz z obniżeniem emocji - napisał w imieniu radnych Wojciech Duda, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Bytowskiego.

Wcześniej radny Szymczak skrytykował kolegów z PiS. Zarzucił im brak skuteczności i powoływał się na wpływy u posła, rzecznika rządu Piotra Mullera. Już wiadomo, że tym wystąpieniem rozsierdził również… posła. Podobno jego członkostwo w PiS jest zagrożone.

Na domiar złego Komisja Skarg i Wniosków Rady Gminy Parchowo odrzuciła jego skargę na Katarzynę Wirkus jako bezzasadną.

- Radny przedstawił m.in. nagranie wideo sugerujące, że pani Wirkus zachowywała się niewłaściwie. Nic takiego z nagrania nie wynika, a po godzinach pracy, jak każdy obywatel, pani Wirkus może brać udział w manifestacjach - ocenia Tadeusz Wenta, szef Komisji Skarg i Wniosków.

[ZT]3102[/ZT]

WIĘCEJ NA TEMAT problemów radnego Leszka Szymczaka w obszernym reportażu na łamach DARMOWEJ gazety WIEŚCI Z POWIATU. Znajdziesz ją w pobliskim sklepie! 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SamarytaninSamarytanin

7 0

Kończ waść, wstydu oszczędź. 23:35, 28.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwojakSwojak

12 0

Szczera i otwarta twarz 16:57, 30.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA