Ratusz wielkimi krokami przymierza się do uruchomienia bezpłatnej komunikacji miejskiej. Choć przynajmniej na razie nie doczekamy się wiat dla pasażerów, urzędnicy ogłosili przetarg na organizację miejsc przystankowych - w tym tablic informacyjnych. W ramach przetargu zbudowane zostaną także zatoki.
[ZT]3802[/ZT]
- W obecnym przetargu zaplanowana jest budowa trzech zatok przy drogach gminnych i powiatowych. Mamy nadzieję, że pracę uda się zakończyć jeszcze w maju, aby pierwszego czerwca wszystkie drogi były przygotowane do obsługi komunikacji miejskiej. Zamontowane zostaną także tablice przystankowe oraz w niektórych miejscach przebudowane zostaną ciągi komunikacyjne - tłumaczy Jacek Czapiewski, wiceburmistrz Bytowa.
Wyniki przetargu powinniśmy poznać po 19 kwietnia. W najbliższych tygodniach ratusz planuje także przeprowadzenie przetarg na budowę trzech kolejnych zatok na drogach wojewódzkich. Przy nich także powstaną tablice informacyjne, a infrastruktura zostanie dostosowana do potrzeb komunikacji miejskiej. O postępujących pracach będziemy informowali Państwa na bieżąco.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Bank Pekao SA poczuwa się do odpowiedzialności
Od kedy można urzadzić postoj na chodniku tylko w bytowie za Bankiem jest dużo miejsc do parkowania ale wtedy trzeba by bylo przejsc 50 m do Banku
Orzel
21:49, 2026-01-16
Ludwik Szreder pozostaje na stanowisku
Bardzo dobra informacja. Cale Tuchomie bylo na NIE dla płaczkiewicza. Gość tylko szuka koryta. Ludwik to odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.
Tuchomianin
21:14, 2026-01-16
Potrącenie 14-latka. Nastolatek trafił DO SZPITALA
Proszę rodzinę dziecka o kontakt 783903941
Dominikk
18:41, 2026-01-16
Ludwik Szreder pozostaje na stanowisku
Dno i wodorosty. Nic nie będzie lepiej. Taki chwilowy napływ energii u Pana Ludwika, a potem dalej będzie przesiadywał w aptece i wysługiwał się innymi. Ciekawe co będzie jak pójdzie na emeryturę. Został dyrektorem na siłę. Są ludzie wykluczeni przez Pana Ludwika z życia kulturalnego Tuchomia. Czy tak powinno być?. W końcu jego pensja jest z podatków. To on jest dla Nas nie my dla niego. Ostatnie imprezy to klapa, chociażby Jarmark Bożonarodzeniowy. Widać że ludzie nie mieli ochoty nic organizacowac, wystawiać się. Mamy nadzieję, że popisze się w tym roku z WOŚP. Będziemy bacznie obserwować. Dobrze, że zeszłoroczny incydent, nie był zgloszony do WOŚP i na policje - funkcja dyrektora i sztab WOŚP - tylko piękne wspomnienia.
Obserwator
18:37, 2026-01-16