Zamknij
REKLAMA

W ramach charytatywnego challengu pracownicy starostwa odśpiewali "Kaszëbsczé jezora" [VIDEO]

23.22, 20.07.2021 P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tygodnie temu informowaliśmy, że Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera środki na zakup samochodu przystosowanego do przewożenia wózków, który jest niezbędny aby rodzina Ćwieków mogła regularnie dojeżdżać do lekarzy i na rehabilitację. Teraz w pomoc włączyli się pracownicy starostwa powiatowego.

- Adam i Sylwester są od urodzenia niepełnosprawni intelektualnie i fizycznie oraz obciążeni szeregiem chorób współistniejących. Wymagają całodobowej opieki i regularnej, nieprzerwanej rehabilitacji. Około 1,5 roku temu niespodziewana choroba spowodowała, że mama Halina również przestała poruszać się samodzielnie i musi korzystać z wózka - informują przedstawiciele Caritas.

Na samochód zebrano już ponad 100 tysięcy złotych, a kolejne 100 tysięcy złotych dołożyła firma Drutex i Fundacja Rodziny Gierszewskich. Niestety, sytuacja rodziny znowu się pogorszyła. Z powodu kolejnej niekorzystnej diagnozy jednego z synów, przed rodziną Ćwieków stoją kolejne rehabilitacje oraz długotrwałe i kosztowne leczenie. 

[ZT]4384[/ZT]

Teraz w pomoc rodzinie Ćwieków włączyli się pracownicy Starostwa Powiatowego, którzy odśpiewali kaszubską pieśń "Kaszëbsczé jezora". Urzędnicy wpłacili także datek na zbiórkę, którą można znaleźć TUTAJ.

- Odpowiadając na nominacje koleżanek i kolegów z Urzędu Miejskiego w Bytowie podejmujemy zadanie. Chcemy wesprzeć rodzinę Państwa Ćwieków, która jest w potrzebie. Ze swojej strony nominujemy PCPR w Bytowie oraz PUP w Bytowie - mówi wicestarosta Roman Ramion. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

MieszkaniecMieszkaniec

4 4

Zabierzcie się do roboty, od niesienia pomocy są inne instytucje, pracownicy wydziału komunikacji też śpiewali na rozkaz starosty czy wice? 07:55, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StefanStefan

2 4

Zaśpiewaliby lepiej "Do roboty" Szpilmana i Dobrowolskiego i wzięliby się do uczciwej pracy! 09:58, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do wszystkich narzekDo wszystkich narzek

3 2

Skąd to polskie malkontenctwo? Cokolwiek zrobić, to źle. Pomóc to źle, nie pomóc - nie dobrze. O co chodzi? Dlaczego ciągle krytykujecie? Dlaczego nie widzicie nic dobrego w ludziach? 19:26, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pełowiecpełowiec

1 0

skąd? z takich aspołecznych decyzji i posunięć! 20:03, 23.07.2021


dyrygentdyrygent

4 0

następnym razem śpiewajcie w "klimatyzowanej" sali! panie "starosto" - proszę przeznaczyć te pieniądze na konkretne potrzeby w powiecie a nie na takie *%#)!& jak klima! okna sobie otwórzcie na sesjach - dacie radę! 19:51, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%