Zamknij
REKLAMA

W ramach charytatywnego challengu pracownicy starostwa odśpiewali "Kaszëbsczé jezora" [VIDEO]

23:22, 20.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tygodnie temu informowaliśmy, że Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera środki na zakup samochodu przystosowanego do przewożenia wózków, który jest niezbędny aby rodzina Ćwieków mogła regularnie dojeżdżać do lekarzy i na rehabilitację. Teraz w pomoc włączyli się pracownicy starostwa powiatowego.

- Adam i Sylwester są od urodzenia niepełnosprawni intelektualnie i fizycznie oraz obciążeni szeregiem chorób współistniejących. Wymagają całodobowej opieki i regularnej, nieprzerwanej rehabilitacji. Około 1,5 roku temu niespodziewana choroba spowodowała, że mama Halina również przestała poruszać się samodzielnie i musi korzystać z wózka - informują przedstawiciele Caritas.

Na samochód zebrano już ponad 100 tysięcy złotych, a kolejne 100 tysięcy złotych dołożyła firma Drutex i Fundacja Rodziny Gierszewskich. Niestety, sytuacja rodziny znowu się pogorszyła. Z powodu kolejnej niekorzystnej diagnozy jednego z synów, przed rodziną Ćwieków stoją kolejne rehabilitacje oraz długotrwałe i kosztowne leczenie. 

[ZT]4384[/ZT]

Teraz w pomoc rodzinie Ćwieków włączyli się pracownicy Starostwa Powiatowego, którzy odśpiewali kaszubską pieśń "Kaszëbsczé jezora". Urzędnicy wpłacili także datek na zbiórkę, którą można znaleźć TUTAJ.

- Odpowiadając na nominacje koleżanek i kolegów z Urzędu Miejskiego w Bytowie podejmujemy zadanie. Chcemy wesprzeć rodzinę Państwa Ćwieków, która jest w potrzebie. Ze swojej strony nominujemy PCPR w Bytowie oraz PUP w Bytowie - mówi wicestarosta Roman Ramion. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MieszkaniecMieszkaniec

4 4

Zabierzcie się do roboty, od niesienia pomocy są inne instytucje, pracownicy wydziału komunikacji też śpiewali na rozkaz starosty czy wice? 07:55, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StefanStefan

2 4

Zaśpiewaliby lepiej "Do roboty" Szpilmana i Dobrowolskiego i wzięliby się do uczciwej pracy! 09:58, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do wszystkich narzekDo wszystkich narzek

3 2

Skąd to polskie malkontenctwo? Cokolwiek zrobić, to źle. Pomóc to źle, nie pomóc - nie dobrze. O co chodzi? Dlaczego ciągle krytykujecie? Dlaczego nie widzicie nic dobrego w ludziach? 19:26, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pełowiecpełowiec

1 0

skąd? z takich aspołecznych decyzji i posunięć! 20:03, 23.07.2021


dyrygentdyrygent

4 0

następnym razem śpiewajcie w "klimatyzowanej" sali! panie "starosto" - proszę przeznaczyć te pieniądze na konkretne potrzeby w powiecie a nie na takie *%#)!& jak klima! okna sobie otwórzcie na sesjach - dacie radę! 19:51, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%