Zamknij
REKLAMA

Radny Maszluch walczy z piratami drogowymi

11:10, 07.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Radny Powiatowy Mirosław Maszluch złożył wniosek o zwiększenie ilości patroli  w Bytowie na odcinku od świateł w kierunku Jelenia - na ulicy Gdańskiej. Uzasadnił, że ta droga, szczególnie po godzinie 21:00 staje się torem wyścigowym nie tylko dla motocyklistów, ale też i dla różnego rodzaju samochodów i dochodzi tam do takich rzeczy, że prędzej, czy później może się to skończyć tragedią. Co na to Komenda Powiatowa Policji?

Radny podjął temat piratów drogowych już na sesji Rady Powiatu Bytowskiego 29 lipca 2021 roku. Wszystko na skutek plagi wypadków samochodowych, o której nie od dziś się mówi w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Przypomnijmy, że tylko w te wakacje w całym kraju doszło do 451 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. 

- Działania zmierzające do wyeliminowanie przypadków poruszania się przez kierujących z nadmierną prędkością na ulicy Gdańskiej w Bytowie, prowadzone są równolegle w ramach codziennych zadań policjantów, jak i w trakcie realizacji wzmożonych działań kontrolno-prewencyjnych takich jak "Kaskadowy pomiar prędkości" czy "Bezpieczne Wakacje". Niemniej w celu zminimalizowania omawianego zagrożenie (...) opracowany i zrealizowany zostanie plan zintensyfikowanych działań ukierunkowanych na eliminację niebezpiecznych zachowań na ul. Gdańskiej - mówi Komendant Powiatowy Policji w Bytowie, insp. Andrzej Borzyszkowski. 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego bytowskiej policji w czasie tegorocznych wakacji na terenie powiatu ujawnili łącznie 524 wykroczenia dotyczące przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy oraz zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenia prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Wśród powyższych aż 23 wykroczenia ujawnili na ulicy Gdańskiej w Bytowie. 

- Wszystkie zachowania kierujących polegające na kierowaniu pojazdu z nadmierną prędkością spotykają się z nałożeniem na nich grzywny w drodze mandatu karnego bądź wniosku o ukaranie przez sąd - dodaje komendant. 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Na których drogach naszego powiatu policjanci powinni jeszcze wzmożyć kontrole prędkości? 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

lacklack

14 0

bardzo dobrze, że ktoś ten temat poruszył, czas skończyć z "torem wyścigowym" w mieście 11:19, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zorro Zorro

8 3

A pod pomnikiem policji nie ma wieczorami jak są imprezy. 14:26, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Żołnierz Żołnierz

10 0

Policja jest po fakcie, gdy już po wszystkim, nie ma zapobiegania, bo nie ma kim, tzw sztuka dla sztuki, aż płakać się chce 15:13, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bytów Bytów

6 2

Policja po 21 śpi zamiast pilnować 21:33, 07.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZenekZenek

4 2

To, że śpi to bzdura, po prostu nie ma ludzi. Oto przyczyna. Radny Maszluch myśli, że złoży wniosek, zgłosi problem i na Gdańskiej będą stac 24h, nieprawda, pojadą raz, drugi, po godzince postoją, pokażą ludziom, że są i na tyle. O święta naiwności! 08:21, 08.09.2021


z Bytowaz Bytowa

12 0

Z szacunkiem dla radnego Maszlucha, składanie takiego wniosku nie jest jego powinnością i obowiązkiem. Pilnowanie porządku na ulicach Bytowa powinno być zadaniem policji. Bez żadnego przypominania i bez żadnych wniosków!!!
08:59, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zetzet

6 0

Niestety, smutna prawda! Jeszcze trochę a radni będą wnioskować o terminowe opróżnianie śmietników (firmy, odpowiedzialne za odbiór makulatury, szkła działają w Bytowie skandalicznie!), za podlewanie kwiatków na trawnikach... Paranoja! 09:14, 09.09.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%