Zamknij
REKLAMA

W Kościerzynie będą kształcić pielęgniarki. Powstanie filia Powiślańskiej Szkoły Wyższej

09.49, 17.06.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Władze powiatu kościerskiego i szefostwo Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie już od dawna starały się o to, aby na terenie Kościerzyny mogła powstać filia kształcąca kolejne pokolenia personelu medycznego. Teraz to marzenie staje się rzeczywistością. Już w poniedziałek odbędzie się spotkanie, na którym przedstawione zostaną realne rozwiązania pozwalające na przerwanie wieloletniego impasu związanego z brakiem personelu pielęgniarskiego w naszym regionie.

- Powstanie Filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej umożliwi studentom zdobycie praktycznej edukacji zawodowej oraz kształtowanie cech i umiejętności pozwalających na zdobycie zawodu medycznego. Będzie  to również niezmiernie ważne miejsce dla miasta, całego powiatu kościerskiego oraz województwa pomorskiego - mówi Marta Hess, Pełnomocnik ds. Marketingu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie rozpoczęła działalność w 1999 roku jako uczelnia niepaństwowa. Jej założycielem jest Towarzystwo Edukacji Ekonomicznej i Ekologicznej w Gdańsku. Powiślańska Szkoła Wyższa posiada dwa wydziały - Ekonomiczno-Społeczny i Wydział Nauk o Zdrowiu. 

Uruchomienie uczelni na terenie Kościerzyny umożliwi kształcenie na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo oraz ratownictwo medyczne i praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

- To duża szansa dla młodych mieszkańców Bytowa i okolic oraz całego regionu. Bytów i Kościerzynę dzieli przecież zaledwie 30-35 kilometrów. Personelu medycznego brakuje w całym kraju, dlatego także placówki z naszego powiatu będą mogły zyskać na tych zmianach - komentują lokalni samorządowcy.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

tyle  w temacietyle w temacie

2 0

póki co nie ma sensu uczyć się zawodu, gdzie trzeba zdobyć co najmniej licencjat a najlepiej magisterkę, aby potem fizycznie tyrać, zmieniać pampersy, siedzieć w robocie dzień, noc i święta oraz gratis wysłuchiwać pretensji roszczeniowych prostaków a wszystko to za śmiesznie niską pensję. Czasy naiwnych już się skończyły.Dopóki pielęgniarki nie będą sowicie opłacane, to ich nie będzie. 19:47, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehehehe

1 0

lepiej zapisać się na zaoczne prawo,w międzyczasie znaleźć dojścia do kancelarii ,potem zrobić aplikację i być panem/panią mecenas. Mieć prestiż i full kasy od klientów. Zdecydowanie lepiej to brzmi niż studia pielęgniarskie.Chyba, że świat się zaraz zmieni i pielęgniarka będzie pracować w prywatnej klinice z szacunkiem za dobry cash,wtedy można się zastanowić. 20:10, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%