15 listopada, dokładnie rok temu, w jeziorze Jeleń znaleziono zwłoki rolnika Stefana Sobisza. Prokuratura oficjalnie ogłosiła, że to morderstwo, ale nie wiadomo kto zabił. Formalnie śledztwo nadal jest w toku.
Kilka miesięcy temu przeprowadzono ekshumację. Jaki był powód? Śledczy tego nie zdradzają. Zasłaniają się tajemnicą.
Stefan Sobisz był osobą powszechnie znaną. Występował wielokrotnie na naszych łamach tocząc boje z urzędnikami. Miał też konflikt z lokalnym rolnikiem - przedsiębiorcą. Co ważne, nikomu zarzutów nie postawiono. W początkowej fazie zatrzymano członków rodziny zmarłego rolnika, ale wkrótce wyszli na wolność.
Wiadomo, że zmarły miał na ciele obrażenia, m.in. złamany łokieć. W stodole znaleziono ślady krwi. Poniżej nasze archiwalne publikacje na ten temat.
Kto zabił Stefana Sobisza? Miejmy nadzieję, że wkrótce dowiemy się.
::news{"type":"see-also","item":"5308"}
::news{"type":"see-also","item":"5423"}
::news{"type":"see-also","item":"5829"}
::news{"type":"see-also","item":"7153"}
::addons{"type":"alert"}
Mario22:46, 15.11.2022
Zamiast pomóc i porozozmawiać z rodziną to k.....a robicie sobie newsa. Od roku nic niewyjaśniono w tej sprawie tylko zadajecie im ból Bez żadnej zgody i rozmowy z nimi.
Redakcja23:07, 15.11.2022
Nieprawda. Tak się składa, że to członek rodziny poprosił nas o publikację.
...00:05, 16.11.2022
Chyba nie najbliższej....
Magellan07:44, 16.11.2022
O to mógł poprosić tylko Bogus.
gość14:10, 16.11.2022
Pan naczelny prokuratorz butowa pomimo że nie prowadził sprawy ale poprosił kolegów o odpowiednią reakcje w sprawie + zona + rysio ot cała bytowska osmiorniczka
Neutral15:08, 16.11.2022
Obstawiam, że to pierworodny na którego tata nie przepisał majątku To kwestia czasy aż zaczną sypać na siebie Zobaczycie
Mario11:49, 17.11.2022
Osoby postronne donoszą a najbliższą rodziną nic o tym nie wie co to ku.....a ma być!! Rozpowiadajecie plotki wyssane z palca na temat rodziny zamiast zająć się Bytowskimi Układami w Ratuszu i Sądzie co to ku....a ma być Komuna Bis!!!!.Człowiek nie Żyje a Prokurator i policja ma na to wyj...e Bytowska Sitwa.z Bogdanem .G który wszystkim steruję.
1234c06:24, 18.11.2022
Nie take morderstwa są wyjaśniane, poprostu w tej sprawie ktoś pociąga za sznurki i dąży nie do wyjaśnienia,to pewne że Bogdan G.... miał coś wspólnego z tym zdarzeniem ale i kilka innych osób ten sp.pan miał na pieńku z kilkoma osobami to się go pozbyli
Frajer23:10, 18.11.2022
Za takie coś powinni Ciebie odnaleźć i posadzic o pomówienie. To wasze domysły kto to zrobił i tej chorej strony jaka jest ibytow. Dla mnie ta strona jest totalnym zerem obserwuje tylko dlatego żeby zobaczyć jak ta strona szuka rozgłosu z byle czego. No i wiadomo musi być zawsze coś o panie BG bo inaczej pseudo redaktor tej chorej strony był by chory jak by nie zamieścił zmianki o panu BG
bytowiak09:45, 18.11.2022
Jesli by sprawdzic kto lajkuje w godzinach pracy nasze komentaże to by była wieksząść z Urzędu Miasta
jesli mozna to sprawdzic proszę ich IP ..
ale jest dobrze .uderz w stół a nozyce się odezwą ..haha
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ulewa dała się we znaki mieszkańcom powiatu
Bytów nigdy nie radził sobie z nawałnicami
Gość
13:39, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
kto to?
cc
13:34, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22