Zamknij
REKLAMA

800 tys. zł dotacji dla firmy ArkMET z Niezabyszewa. Powstanie nowa hala i biurowiec

12.46, 19.09.2022 M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Produkcja elementów maszyn rolniczych oraz różnego typu konstrukcji stalowych dla branży - tym zajmuje się firma ArkMET Arkadiusz Urbaniak, która otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Firma dzięki przyznanym środkom, planuje uzbroić nowe tereny inwestycyjne w województwie pomorskim oraz dostosować ich infrastrukturę pod dalszy rozwój swojego przedsiębiorstwa. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 800 tys. zł.

ArkMET to prowadzone od 2016 roku przedsiębiorstwo, które swoją działalność zbudowało na wieloletnim doświadczeniu właściciela w zarządzaniu przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją maszyn rolniczych i różnego typu konstrukcji stalowych. Obecnie, wykorzystując zaawansowane technologie mechanicznej obróbki stali, ArkMET prowadzi działalność produkcyjną, a ich oferta obejmuje m.in. produkcję elementów maszyn rolniczych oraz różnego typu konstrukcji stalowych dla branży. Co ważne firma posiada w ofercie produkty odpowiadające zapotrzebowaniu rynku krajowego i rynków zagranicznych.

- Nasze produkty jakością wykonania, wzornictwem i funkcjonalnością mogą z sukcesem konkurować z produktami innych dostępnych na rynku europejskim i światowym marek. Teraz dzięki przyznanemu dofinansowaniu, będziemy mogli wybudować zupełnie nową siedzibę firmy wraz z zakładem produkcyjnym i zapleczem magazynowym. Pozwoli nam to na zwiększenie zdolności produkcyjnych i możliwość skuteczniejszego konkurowania w Polsce i za granicą - mówi Arkadiusz Urbaniak, właściciel ArkMET.

W wyniku realizacji projektu przedsiębiorca zainwestuje 2,46 mln zł oraz zatrudni 5 nowych pracowników. Łącznie aktywizacji gospodarczej podlegać będzie ponad 1,62 ha nowych terenów inwestycyjnych.

[ZT]3974[/ZT]

Środki – pomoc zwrotna – są przyznawane w ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza projektu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Jest on elementem szerszej polityki Samorządu Województwa Pomorskiego w zakresie przygotowania nowych terenów inwestycyjnych, których dostępność jest niezbędnym elementem budowy konkurencyjności gospodarczej każdego regionu. Fundusze przyznawane w ramach grantów pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Nabór wniosków już się zakończył i trwa weryfikacja ostatnich zgłoszonych przez przedsiębiorców aplikacji. Efektem programu ma być przygotowanie pod inwestycje co najmniej 50 hektarów terenów do końca 2023 roku. Szacuje się, że dzięki nowym przedsięwzięciom w regionie powstanie ponad 400 nowych miejsc pracy, a przedsiębiorcy zainwestują w regionie ponad 80 mln zł.

- Naszym celem jest aktywizacja gospodarcza terenów położonych poza aglomeracją trójmiejską, często zdegradowanych gospodarczo, którym chcemy przywrócić wartość przemysłową. Udzielane dofinansowanie ze środków unijnych powoduje, że coraz więcej inwestorów zarówno z Pomorza, jak i spoza województwa, lokuje swoje firmy u nas. Każdy kolejny podpisany wniosek, przybliża nas do realizacji naszych założeń - podsumowuje Maciej Silarski, Kierownik Projektu w Invest in Pomerania 2020.

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 162 projekty i przyczyniła się do stworzenia ponad 22,2 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

[DW]7497[/DW]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ediski Ediski

0 3

Tusk na Papieża Trzaskowski na Prymasa! 14:48, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%