Zamknij
REKLAMA

Na co GKS Lipniczanka wyda pieniądze z dofinansowania?

12:35, 10.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Dość spora kwota dofinansowania jak na poziom rozgrywkowy, na którym na co dzień występuje GKS Lipniczanka zaczęła zastanawiać radnych, którzy chcieli się dowiedzieć, na jaki cel przeznaczono te pieniądze.

Podczas listopadowej sesji Rady Gmina Lipnica podjęto decyzję o przyznaniu dofinansowania w kwocie 12 tysięcy złotych dla klubu sportowego GKS Lipniczanka. Podczas dyskusji radni chcieli się dowiedzieć, na jaki cel przyznano tę kwotę, jednak w tamtym momencie nikt nie był w stanie udzielić odpowiedzi. Pojawiły się zatem wątpliwości, na co zostaną wydane tak spore pieniądze.

Temat ten podjął radny, Roman Reszka, który przypomniał, że klub rok wcześniej dostał jeszcze większe dofinansowanie.

GKS Lipniczanka otrzymał na swą działalność w 2018 roku dofinansowanie z urzędu gminy w kwocie 63 tysięcy złotych oraz na pokrycie 50% kosztów etatu animatora sportu. Taka kwota jest jedną z najwyższych w powiecie bytowskim dla drużyny w tej klasie rozgrywek - mówi radny.

Zadaniem dofinansowania w kwocie 12 tysięcy złotych, wbrew opinii radnego, wcale nie było opłacenie animatora.

Klub otrzymał środki finansowe na pokrycie wydatków związanych z promocją gminy. Nieprawdą jest, że środki te zostały przekazane na rzecz pokrycia 50% kosztów zatrudnienia animatora. Odbywa się ono na podstawie umowy cywilno-prawnej pomiędzy gminą i osobą fizyczną - tłumaczy wójt Lipnicy, Andrzej Lemańczyk.

[ZT]1868[/ZT]

[ALERT]1581334538545[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone