Zamknij
REKLAMA

Przerwa posłużyła Zawiszy Borzytuchom. Nowa szatnia i murawa

18:00, 08.05.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Zawisza Borzytuchom FB
REKLAMA

Nieplanowana, aczkolwiek przymusowa przerwa od treningów i meczów posłużyła Zawiszy Borzytuchom do niezbędnych prac modernizacyjnych. Klub postanowił w tym czasie postawić szatnię i odnowić murawę boiska.

Jesienna runda w wykonaniu Zawiszy Borzytuchom na poziomie klasy okręgowej w grupie słupskiej nie była specjalnie udana. Zespół po 15 kolejkach z dorobkiem 14 punktów zajmował 12 miejsce i choć do górnej połówki tabeli tracił sporo punktów, to aspiracje przed rundą wiosenną były spore. Nic jednak z tego nie wyszło - podobnie jak wiele innych zespołów, ekipa Zawiszy została zaskoczona pandemią i jej skutkami w postaci odwołania meczów i treningów.

Przymusowa przerwa od jakiejkolwiek aktywności fizycznej nie spowodowała jednak, że zawodnicy Zawiszy nie mieli co robić. Wręcz przeciwnie - intensywność treningów niewiele się zmieniła.

Podczas zakazu treningów jaki wprowadzono, nasi zawodnicy otrzymali od trenera rozpiskę z zajęciami indywidualnymi. W związku ze zniesieniem części obostrzeń i możliwością treningu w grupach 6-osobowych, planujemy wznowić zajęcia właśnie w takiej wielkości grupach - informuje prezes Zawiszy Borzytuchom, Łukasz Hinc.

Pomimo tego, że na boisku treningowym Zawiszy piłkarzy nie było od wielu tygodni, nie oznacza to, że w klubie podczas przerwy nic się nie działo. Czas ten wykorzystano na niezbędne prace modernizacyjne.

Jesteśmy w trakcie stawiania szatni i renowacji boiska. Wszystkie prace wykonujemy sami, bez niczyjej pomocy z zewnątrz. Jak dobrze pójdzie, to zagramy pierwszy ligowy mecz w sierpniu, więc powinniśmy być na wszystko dobrze przygotowani, zwłaszcza w aspekcie piłkarskim - dodaje Hinc.

Już teraz wiadomo, że ligi wojewódzkie na szczeblu IV i V ligi, a także klasy A i B nie zostaną dokończone. Prezesi wojewódzkich związków poszli klubom na rękę, a więc utrzymali w mocy awanse. To oznacza, że zespoły na pierwszych miejscach w ligach zagrają w kolejnym sezonie o szczebel wyżej. Nie będzie za to spadków. Oznacza to, że w następnym sezonie Zawisza Borzytuchom występować będzie w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej.

[ZT]2226[/ZT]

[ALERT]1588948394307[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz