Świetny wynik Bytovii. Trzy punkty z Olimpią! [RELACJA]

10:30, 22.06.2020 C.K Aktualizacja: 10:31, 22.06.2020
Skomentuj Fot. Bytovia Bytów Fot. Bytovia Bytów

W meczu 27. kolejki rozgrywek na poziomie II ligi, Bytovia Bytów pokonała na własnym stadionie sąsiada z ligowej tabeli, Olimpię Elbląg 1:0 i umocniła swoją pozycję na lokacie gwarantującej udział w fazie play-off.

Waga tego spotkania była niezwykle wysoka. Ewentualne zwycięstwo, a jednocześnie strata punktów przez Błękitnych Stargard dawała drużynie z Bytowa nieco większy spokój w kontekście utrzymania pozycji w czołowej szóstce tabeli. Co więcej, Olimpia przed pierwszym gwizdkiem miała cztery oczka więcej i zajmowała czwarte miejsce, dlatego triumf nad ekipą z Elbląga mógł mieć dla gospodarzy olbrzymie znaczenie, jeśli chodzi o dalszą walkę o awans do pierwszej ligi.

Pierwsza połowa stała pod znakiem wyraźnej przewagi Bytovii. Swoje okazje do otwarcia wyniku mieli między innymi Piotr Giel, Karol Czubak i Daniel Feruga, jednak w każdej sytuacji brakowało im trochę szczęścia lub skuteczności. Do przerwy bramki nie padły, ale za to sędzia pokazał aż cztery żółte kartki - po stronie bytowian upomnieni zostali Adrian Piekarski, Adrian Liberacki i Deleu, co udowodniło, że obu ekipom bardzo mocno zależało na zwycięstwie.

Jedyny ukarany żółtą kartką w pierwszej połowie gracz Olimpii, Tomasz Lewandowski w 58. minucie został upomniany po raz drugi za faul w polu karnym. Arbiter wskazał na rzut karny dla Bytovii, który na bramkę skutecznie został zamieniony przez Daniela Ferugę. Kolejne minuty również stały na wysokim poziomie agresywności - kartki oglądali Michael Ameyaw, Michał Rutkowski i Przemysław Lech po stronie gospodarzy, a także Dawid Jabłoński po stronie gości.

Ostatnie do końca meczu nie padła już żadna bramka i Bytovia cieszyła się ze zwycięstwa 1:0. Taki wynik pozwolił jej pozostać na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów i stratą jedynie dwóch oczek do piątej Resovii Rzeszów. W następny weekend zawodników trenera Adriana Stawskiego czeka trudne zadanie, jakim będzie wyjazdowe starcie z trzecim zespołem tabeli, Górnikiem Łęczna.

Cieszymy się ze zwycięstwa. Tak jak było widać, nie przyszło nam to wcale łatwo. Cały tydzień był mega ciężki. Bardzo dużo zdrowia kosztowały nas mecze z Błękitnymi i Olimpią, dlatego tym bardziej się cieszymy. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby wygrywać. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i myślę, że to w końcówce meczu było widać - powiedział na pomeczowej konferencji trener Adrian Stawski.

Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg 1:0
1:0 Daniel Feruga 60' [karny]

Bytovia: Maciej Gostomski - Deleu, Adrian Piekarski, Michał Rutkowski, Adrian Liberacki - Michael Ameyaw (Mateusz Szela 82'), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech (Krzysztof Bąk 90'), Daniel Feruga, Piotr Giel (Norbert Hołtyn 90') - Karol Czubak