Zamknij
REKLAMA

Bartosch Gaul nowym trenerem Górnika Zabrze. 35-latek pochodzi z Bytowa!

13:14, 24.06.2022 | P.K.
Skomentuj fot. Górnik Zabrze
REKLAMA

Wczoraj czternastokrotny Mistrz Polski - Górnik Zabrze - ogłosił nazwisko nowego trenera. Został nim Bartosch Gaul - 35-latek z Bytowa, który większość swojego życia spędził w Niemczech. Bartosch Gaul jest uznawany za jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia niemieckiej szkoły trenerskiej.

Nowy szef sztabu szkoleniowego górnika urodził się 5 października 1987 roku w Bytowie, jednak szybko wyjechał wraz z rodziną za zachodnią granicę i właśnie w Niemczech odebrał całą trenerską edukację. W 2008 roku został asystentem trenera w zespole Schalke 04 U-17. Po dwóch latach został asystentem w grupie starszej – U-19. W rozgrywkach 2019/20 zespół FSV Mainz 05 II zajął 6 miejsce, a niedawno zakończonym sezonie uplasował się jedno miejsce wyżej.

- Przy tej decyzji były ważnego dla mnie dwa faktory - profesjonalny i emocjonalny. Patrzyłem na to, jakie możliwości są w tym klubie i co można osiągnąć. Mam rodzinę w Polsce, babcia i dziadek żyją w Bytowie, odwiedzam ich dwa razy do roku. Zdecydowanie ułatwiło to decyzje o nawiązaniu współpracy z polskim klubem - powiedział w jednym z wywiadów Bartosch Gaul.

Oprócz warsztatu niewątpliwym atutem nowego trenera jest znajomość języków obcych. Porozumiewa się on w języku polskim i niemieckim, ale również po angielsku i francusku. Trener w rozmowie z Górnik TV podkreślał, że nie zamierza marnować czasu. Chce jak najszybciej poznać piłkarzy, sztab oraz kibiców. 

Nowemu trenerowi Górnika Zabrze gratulujemy i życzymy samych sukcesów na stanowisku. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MożeMoże

0 0

Mógłby Bytovię potrenować🙂🙃 18:14, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%