Zamknij
REKLAMA

Marta Prill wicemistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie

14.41, 07.11.2022 P.K. Aktualizacja: 15.38, 07.11.2022
Skomentuj fot. KS Garda Bytów
REKLAMA

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu odbyły się 30. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. Nasz region reprezentowały dwie zawodniczki Klubu Sportowego ,,Garda" Bytów - Agata Gruchala-Więsierska oraz Marta Prill. Jak sobie poradziły nasze sportsmenki?

O niewątpliwym sukcesie może mówić Marta Prill, która wywalczyła drugiej miejsce w kat. 48 kg. Przez całe zawody szła jak burza. Dopiero w finale musiała uznać wyższość Angeliki Mięgoć. Jest to największe osiągnięcie w karierze młodej pięściarki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Marta jest pierwszy rok młodzieżowcem i zdobycie wicemistrzostwa Polski to ogromne osiągnięcie. Złoto było naprawdę w jej zasięgu. W finale przegrała na punkty z bardzo utytułowaną zawodniczką. Wierzę, że przed Martą jeszcze sporo sukcesów  - mówi Daniel Kret, trener KS Garda Bytów. 

Agata Gruchala-Więsierska zakończyła zawody na 5. miejscu w kat. 60 kg. Trener w rozmowie z nami podkreślał, że jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że był to pierwszy turniej tej zawodniczki. 

- Jako KS "Garda" zajęliśmy 8. miejsce w Polsce. W woj. pomorskim byliśmy najlepsi spośród trzech klubów obecnych na zawodach. Teraz planujemy start na 93. Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Zabrzu, które odbędą się na początku grudnia, ale zobaczymy, czy pozwolą na to finanse klubu - dodaje trener. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

 

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

bubububu

2 0

Brawo Garda! 20:57, 07.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%