Zamknij
REKLAMA

Edukacja dla bezpieczeństwa. Kolejne spotkania z bytowskimi policjantami

17.00, 21.09.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły jest priorytetem bytowskich policjantów. Funkcjonariusze spotykają się z uczniami oraz przedszkolakami, aby w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominać o podstawowych przepisach i zasadach ruchu drogowego.

 

Od początku września policjanci w powiecie bytowskim prowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach placówek oświatowych można zobaczyć więcej policyjnych patroli, a dodatkowo funkcjonariusze przeprowadzają spotkania z dziećmi i młodzieżą, w czasie których zapoznają ich z przepisami ruchu drogowego i zasadami bezpiecznego spędzania czasu w szkole oraz poza nią.

Podczas spotkań policjanci omawiają zasady poruszania się po drogach, przypominają jak należy się zachować na przejściu dla pieszych niewyposażonym w sygnalizację świetlną oraz tam gdzie ona się znajduje. Mundurowi tłumaczyli dzieciom, jak ważne jest używanie odblasków nawet w terenie oświetlonym. Każdy maluch musi mieć świadomość, że przypięcie ich do odzieży czy plecaka wpływa na poprawę widoczności pieszych, szczególnie podczas pochmurnych jesiennych dni.

[ZT]7519[/ZT]

 

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%