Zamknij
REKLAMA

Dożynki w Parchowie za nami. Było kolorowo! [ZDJĘCIA]

09:29, 17.09.2019 | C.K
Skomentuj
Fot. Marcin Michałka
REKLAMA

W ostatni weekend w Parchowie odbyły się dożynki, w trakcie których mieszkańcy w najlepszy z możliwych sposobów przedstawili swoją kaszubską gościnność i kulturę.

Praktycznie w całej miejscowości rozstawione były miejsca, które od razu sugerowały, że lokalna społeczność Parchowa świętuje. Impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy, podczas której rolnicy uzyskali wyrazy podziękowania za tegoroczne plony i ciężką pracę. Wszystkie wieńce dożynkowe były przygotowane z niezwykłą starannością i estetykę, przez co wybór najładniejszych stał się bardzo trudnym zadaniem.

Honorowe odznaki ,,Zasłużony dla rolnictwa" otrzymali Marcin Majkowski z Jamna, Andrzej Mański z Niedarzyna oraz Bogusław Orzechowski z Mokrzyna.

- Było mi niezmiernie miło w uznaniu zasług dla ciężkiej pracy rolników złożyć im serdeczne życzenia i nisko się pokłonić. To dzięki ich pracy, mogłem podzielić się z Państwem przygotowanym chlebem, sprawiedliwie. Mam nadzieję, że nigdy, nikomu go nie zabraknie, a w kolejnych latach plony będą równie obfite - mówił starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dożynek w Parchowie, która znajduje się poniżej.

[ALERT]1568705409504[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz