W ostatni weekend w Parchowie odbyły się dożynki, w trakcie których mieszkańcy w najlepszy z możliwych sposobów przedstawili swoją kaszubską gościnność i kulturę.
Praktycznie w całej miejscowości rozstawione były miejsca, które od razu sugerowały, że lokalna społeczność Parchowa świętuje. Impreza rozpoczęła się od uroczystej mszy, podczas której rolnicy uzyskali wyrazy podziękowania za tegoroczne plony i ciężką pracę. Wszystkie wieńce dożynkowe były przygotowane z niezwykłą starannością i estetykę, przez co wybór najładniejszych stał się bardzo trudnym zadaniem.
Honorowe odznaki ,,Zasłużony dla rolnictwa" otrzymali Marcin Majkowski z Jamna, Andrzej Mański z Niedarzyna oraz Bogusław Orzechowski z Mokrzyna.
- Było mi niezmiernie miło w uznaniu zasług dla ciężkiej pracy rolników złożyć im serdeczne życzenia i nisko się pokłonić. To dzięki ich pracy, mogłem podzielić się z Państwem przygotowanym chlebem, sprawiedliwie. Mam nadzieję, że nigdy, nikomu go nie zabraknie, a w kolejnych latach plony będą równie obfite - mówił starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dożynek w Parchowie, która znajduje się poniżej.
[ALERT]1568705409504[/ALERT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dramatyczne sceny pod Lidlem. 17-latka potrącona
Tyle Razy mówiłem o sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Japierdole musi ktoś zginąć żeby zrobili te *%#)!& światła. *%#)!& no
Ja
21:58, 2026-02-28
Dramatyczne sceny pod Lidlem. 17-latka potrącona
Przestańcie robić te grafiki Al bo na to patrzeć nie idzie jak na łatwiznę lecicie
Mieszkaniec
20:18, 2026-02-28
Dramatyczne sceny pod Lidlem. 17-latka potrącona
Nie usprawiedliwiam sprawcy, ale wieczorem na przejściach w pobliżu sklepu Lidl naprawdę nie widać pieszych. Jeśli tam bardzo słabe oświetlenie pasów i taki profil drogi, że światło z nadjeżdżający samochodów oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.
Gość
14:18, 2026-02-28
Krzysztof Sławski ogłasza potężne pieniądze na kościoły
...to drobiazgi wobec nagród jakie obierają urzędniczki słupskiego ratusza....🙂
Z Słupska
12:22, 2026-02-28