Zamknij
REKLAMA

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, niektórzy kierowcy stracili prawo jazdy

15:04, 17.06.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Każdego dnia policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi kontrolują prędkość, sprawdzają stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących czy sposób przewożenia pasażerów i ładunków. Pomimo licznych policyjnych kontroli, informacji mediów o tragicznych skutkach przekraczania prędkości nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, narażając na niebezpieczeństwo siebie oraz innych. W miniony, wydłużony weekend mundurowi zatrzymali trzy prawo jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jak wynika z policyjnych statystyk zbyt duża prędkość wciąż jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Policjanci każdego dnia kontrolują prędkość samochodów, aby ograniczyć negatywne skutki wypadków i kolizji. Mundurowi do działań wykorzystują ręczne mierniki prędkości oraz wideorejestrator. Często kontrolę prowadzą w sposób kaskadowy, bo zdarza się, że kierowcy po minięciu patrolu przyspieszają, nie zważając na ograniczenia.

W miniony, wydłużony weekend mundurowi prowadzili wzmożone działania w związku nasilonym ruchem. Policjanci bezwzględnie reagowali na wszelkie wykroczenia, które prowadzą do wypadków i kolizji drogowych. W trakcie działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 140 wykroczeń i nałożyli na kierujących 101 mandatów, z czego aż 84 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi trojgu kierujących zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Jednym z nich była kierująca toyotą, która w Zielinie przekroczyła prędkość o 63 km/h oraz kierujący peugeotem jadący z prędkością 111 km/h. Dodatkowo osoby te ukarane zostały mandatami. Ukarany grzywną został także kierowca forda, który w Przęsinie przy ograniczeniu prędkości do 70 pędził aż 127 km/h. Wykroczenia te zostały nagrane wideorejestratorem.

Policjanci zatrzymali także czworo nietrzeźwych kierujących. Wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policjanci apelują o rozsądną i spokojną jazdę, zgodnie z przepisami.

[ALERT]1592399114207[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA