Zamknij
REKLAMA

Powiało grozą! Pracowity dzień strażaków w powiecie bytowskim

11:41, 22.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

To nie był łatwy dzień dla mieszkańców powiatu bytowskiego. Wczoraj mocno zawiało - według synoptyków wiatr osiągnął prędkość nawet 100 km/h. Nic dziwnego więc, że lokalne służby mundurowe miały pełne ręce roboty. A jaka pogoda zapowiadana jest na dzisiaj?

Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu bytowskiego ostrzeżenie drugiego stopnia, informujące o wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Dziś nadal ma wiać, jednak już nieco łagodniej. Zalecana jest ostrożność. Pamiętajmy o śledzeniu komunikatów i  obserwujmy rozwój sytuacji pogodowej.

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie otrzymała wczoraj aż 35 zgłoszeń. Większość spraw dotyczyła powalonych drzew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku wichury w naszym powiecie nikt nie został poważnie ranny. Dalsze sprzątanie trwa, jednak dziś jest już znacznie spokojniej niż wczoraj - informują strażacy z KP PSP Bytów.

Poza nieprzejezdnymi drogami strażacy zmagali się z drzewami powalonymi na budynki. Do takiego zdarzenia doszło m.in. w Tuchomiu, gdzie przy ulicy Adama Mickiewicza w wyniku silnego wiatru przewróciło się drzewo na posesję, zahaczając o dom. Na szczęście także w tym przypadku nikomu nic się nie stało. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%