Oferty pracy w handlu należą do najpopularniejszych. Ma na to wpływ dynamika branży, a także możliwości, jakie oferuje ona nawet dla osób bez doświadczenia, młodych, rozpoczynających życie na własny rachunek. Przedstawiciel handlowy może zarobić bardzo mało albo bardzo dużo – wszystko zależy od podejścia do pracy oraz od indywidualnych cech, przekładających się na wyniki sprzedażowe. Planujesz podjęcie zatrudnienia w handlu? Już jesteś przedstawicielem handlowym, ale chciałbyś poprawić swoją efektywność? Sprawdź, jak osiągnąć sukces!
Istotną częścią składową wynagrodzenia przedstawiciela handlowego jest premia wynikowa. Zależy ona bezpośrednio od tego, jak skuteczny byłeś w danym okresie rozliczeniowym w sprzedawaniu produktów czy usług. Oczywiście bardzo liczą się twoje zdolności i doświadczenie, ale o wiele łatwiej sprzedaje się wartościową ofertę. Wejdź na https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st/gdansk;l i poszukaj przedsiębiorstw, których produkty są naprawdę wartościowe – takich, których sam używasz lub chciałbyś używać. Jeśli będziesz przekonany do jakości sprzedawanych wyrobów, przełoży się to na twoją autentyczność a klienci od razu to wyczują.
Część pracodawców wymaga doświadczenia. Tylko gdzie je zdobyć, skoro przedstawiciel handlowy miałby być twoim pierwszym wykonywanym zawodem? Możesz skorzystać z oferty stażów i praktyk jeszcze w trakcie nauki w szkole ponadpodstawowej czy na studiach.
Szukaj ofert w urzędach pracy i na stronach organizacji wspierających młodych na ich ścieżce zawodowej. Nie musisz przy tym rezygnować z życia osobistego – wystarczy poświęcić dwa tygodnie wakacji, jeden weekend w miesiącu czy jedno popołudnie w tygodniu.
Co więcej, w ramach praktyk możesz nie tylko zdobywać cenne doświadczenie, ale też zarobić na swoje potrzeby czy zachcianki.
Jesteś już pracownikiem? Rozejrzyj się za przydatnymi kursami i szkoleniami, które mogłyby pomóc ci w osiągnięciu sukcesu. W pracy przedstawiciela handlowego liczą się przede wszystkim kompetencje miękkie – komunikatywność, zdolność perswazji, mediacje. To właśnie na takie oferty zwracaj uwagę.
Bardzo często możliwość awansu jest powiązana z osiągnięciem odpowiedniego poziomu wykształcenia czy z ukończeniem wymaganego kursu – warto poświęcić trochę czasu, aby potem lepiej zarabiać i cieszyć się wyższym stanowiskiem.
Klienci najchętniej kupują produkty od osób, które doskonale się na nich znają. Nie ma nic bardziej zniechęcającego niż niekompetentny sprzedawca. Postaraj się więc zgłębić maksymalnie zagadnienia związane z ofertą firmy.
Jeśli dopiero wybierasz pracodawcę, skup się na ofertach związanych z twoim wykształceniem lub pasją – aby poszerzanie wiedzy sprawiało ci przyjemność i przychodziło naturalnie.
O wiele łatwiej nakłonić do zakupu kogoś, z kim łączą nas nie tylko biznesowe relacje. To dlatego tak ważny jest regularny kontakt z klientem. Poza opinią o produkcie zapytaj go także o plany wakacyjne czy o ulubione danie. To właśnie takimi drobnymi gestami najłatwiej jest zyskać sobie czyjąś przychylność.
Pamiętaj jednak o zachowaniu etyki zawodowej i zdrowego dystansu – pytania nie powinny dotyczyć strefy prywatnej, a zdobytych informacji nie powinieneś wykorzystywać do manipulowania klientem.