Zamknij
REKLAMA

Czy dmuchane tory przeszkód to dobry pomysł na biznes?

00.00, 27.07.2022 materiał partnera

Dmuchane parki rozrywki i tory przeszkód zyskują w ostatnich latach ogromną popularność. Nie tylko dostarczają rozrywki i urozmaicają niejedną imprezę plenerową, ale dodatkowo są doskonałą ozdobą, która świetnie komponuje się z krajobrazem. Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy dmuchańce to dobry pomysł na dochodowy i efektywny biznes. Jak zacząć przygodę z wynajmem lub sprzedażą atrakcji plenerowych? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Z jakich elementów składają się dmuchane parki rozrywki?

Dmuchańce mogą składać się z różnych modułów. Możemy wybierać nie tylko spośród gier, ale również rozmiarów atrakcji, dzięki czemu łatwiej będzie nam je dopasować do możliwości, jakie daje powierzchnia konkretnego eventu. Najczęściej spotykanymi dmuchanymi rozrywkami są zamki, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, kręgle czy boiska do gier zespołowych w plenerze.

Na co zwrócić uwagę otwierając biznes z dmuchanymi torami przeszkód?

Dmuchane tory przeszkód i parki rozrywki to popularne urozmaicenie, z którego możemy skorzystać podczas imprez plenerowych czy różnego rodzaju eventów. Dla właścicieli punktów noclegowych, hoteli czy obiektów konferencyjnych, może to być doskonałe uzupełnienie oferty kierowanej do swoich klientów. Jest to również kwestia wizerunkowa — dodatkowe urozmaicenia w oferowanych usługach bardzo często wpływają pozytywnie na to jak firma jest postrzegana przez swoich kontrahentów.

Wprowadzenie dmuchańców do swojej oferty może stanowić swoistą reklamę. Istnieje możliwość nadrukowania logo firmy, dzięki czemu będzie ono widoczne dla klientów i pozostanie w ich pamięci. Jeśli nie jesteśmy właścicielami żadnego z wyżej wymienionych obiektów, możemy postawić na biznes związany ze sprzedażą lub wynajmem dmuchanych modułów. Organizatorzy imprez plenerowych oraz agencje eventowe z pewnością skorzystają z takich usług.

Wypożyczalnie dmuchanych parków rozrywki rozkwitają przede wszystkim w okresie wiosennym i letnim. Pogoda pozwala wówczas na regularną organizację eventów i wydarzeń, na których niezbędnym elementem są atrakcje związane z rywalizacją i dobrą zabawą w grupie. Oferta dmuchańców skierowana jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dzięki czemu nie ograniczamy się tylko do jednego modelu klienta.

Jakie czynniki sprawiają, że dmuchane tory przeszkód to dobry pomysł na biznes?

W trakcie prowadzenia własnej działalności, związanej ze sprzedażą jakichkolwiek produktów i usług, powinniśmy wykazać się przede wszystkim kreatywnością oraz umiejętnością przekonania klienta do swojej oferty. Istotnym elementem jest dobra reklama, która pokaże wszystkie mocne strony tego, co chcemy sprzedać. Ważne jest również to, abyśmy lubili swoją pracę i sami byli przekonani o wartości i znaczeniu naszego produktu. Pozwoli nam to na bycie bardziej wiarygodnym sprzedawcą.

Wielu przedsiębiorców może być początkowo przerażonych koniecznością inwestycji. Jeśli nie mamy pewności, czy jest to biznes dla nas, możemy zacząć od zakupów mniejszych modułów, które nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. Dobra reklama i nagłośnienie działalności w mediach społecznościowych powinny szybko doprowadzić do wzrostu zysków ze sprzedaży i wynajmu naszych atrakcji.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%