Zamknij

Wiemy, gdzie będzie można zaszczepić się na COVID-19 w powiecie bytowskim! [LISTA]

06:00, 07.01.2021 P.K
Skomentuj

Choć szczepienia przeciwko COVID-19 trwają już od 27 grudnia, dopiero niedawno na stronach rządowych pojawiała się mapa z lokalizacjami punktów szczepień. W naszym powiecie ministerstwo wskazało 14 podmiotów uprawnionych do szczepień. 

W całym kraju do 6 stycznia zaszczepiono już ponad 140 tysięcy osób. Obecnie trwają szczepienia z grupy "0", czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. W pierwszej kolejności szczepieni będą pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe oraz nauczyciele.

W drugim etapie zaszczepione zostaną osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne. Reszta osób zostanie zaszczepiona dopiero w trzecim etapie.

Które placówki z naszego powiatu aktualnie znajdują się na liście ministerstwa?

Borzytuchom:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej HT NOWICCY "ZDROWIE"

Bytów:

  • Myszka Józef. Gabinet Lekarza Rodzinnego
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Medyk"
  • Praktyka Lekarza Rodzinnego Trawicka Barbara
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ESKULAP"
  • Szpital Powiatu Bytowskiego
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "SALUS"

Czarna Dąbrówka:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej-Maria Nowak

Kołczygłowy:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ESKULAP-ŁUBNO" Adam Potocki lekarz medycyny

Lipnica:

  • Małgorzata Ogiejko-Szukała Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Miastko:

  • Prywatna Przychodnia Lekarzy Specjalistów MEDYK Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
  • Szpital Miejski w Miastku

Studzienice:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Rehapoz" Sławomira Musiał

Tuchomie:

  • Lekarz Pomorze - Igor Gusarski

Według zapowiedzi ministra Michała Dworczyka, pierwsze szczepienia spoza grupy "0" powinny się odbyć pod koniec stycznia. Nie wiadomo jak długo potrwa cały program szczepień, a także, kiedy rozpoczną się zabiegi dla osób z grup mniejszego ryzyka. Biorąc pod uwagę liczbę podanych dawek szczepionki na stu mieszkańców, Polska na chwilę obecną zajmuje 19 miejsce na świecie. 

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

CelebrytaCelebryta

2 4

Witam, warto poczytać jak to z tymi celebrytami było z ust samej organizatorki szczepień. Cytat
[----] Zwolniona z funkcji prezes Centrum Medycznego WUM dr n. med. Ewa Trzepla tłumaczy decyzje.W liście do mediów datowanym na sobotę 9 stycznia była prezes zabiera głos i tłumaczy, dlaczego osoby ze świata kultury i polityki zostały zaszczepione wraz z grupą "0", mimo że kryteria narzucone przez rząd jasno określały, kto może… [----]
Jednak prawdziwy problem z wykorzystaniem szczepionek, jak opisuje Ewa Trzepla, pojawił się już przy pierwszych 75 dawkach. "Szczepienia rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 we wtorek 29 grudnia. W pierwszej kolejności zaszczepione były osoby zaangażowane w akcję. W tym dniu z 75 otrzymanych szczepionek zaszczepiliśmy zaledwie 60 osób. Zaangażowane w to były od 9:00 do 18:00 4 zespoły. W czasie tych 9 godzin można było zaszczepić 400 osób. Przeraził nas brak chętnych i długie przestoje w pracy"- czytamy w oświadczeniu.

Jak tłumaczy Trzepla, koordynatorka ds. szczepień robiła co w jej mocy, by ściągnąć kolejne osoby - dzwoniono do medyków na urlopie, powiadomiono pacjentów, ściągano pielęgniarki z Izby Przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego na Banacha.

To właśnie wtedy, jak opisuje był prezes Centrum Medycznego WUM-u, zrodził się pomysł, by zaproponować osobom ze świata kultury, by zostały ambasadorami szczepień. "Władze WUM zamieściły taką informację w mediach. Planowaliśmy przygotowanie spotów reklamowych, audycji itp. Aktorzy zgodzili się społecznie użyczyć nam swojego wizerunku i czynnie włączyć się w akcję edukacyjną promującą konieczność szczepień. Wszystko po to, żeby, zaszczepiło się jak najwięcej osób i przerwać łańcuch pandemii" - podkreśla dr n. med. Ewa Trzepla 09:18, 10.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dziaddziad

0 0

Jaki żenujący "kid" . Wystarczyło zrobić kilka fotek, jakiś film promujący , wrzucić w sieć i wówczas to była kampania promocyjna a jednocześnie prezes TVN i jego małżonka staliby się aktorami ::P 07:05, 11.01.2021


reo
0%