Zamknij
REKLAMA

Decyzja zapadła. Nowe przystanki komunikacji miejskiej w Rzepnicy!

12.33, 21.09.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Trwają prace w ramach urządzenia dodatkowych przystanków autobusowych komunikacji miejskiej, które zostaną wyznaczone na ul. Jerzego Popiełuszki w Rzepnicy. Działania te zostały podjęte na skutek apelu okolicznych mieszkańców oraz sołtysa. 

- Głosy mieszkańców i sołtysa zostały poddane analizie i ostatecznie uwzględnione przez gminę. Zgromadzona dokumentacja pozwala na podjęcie zadania inwestycyjnego, które jeszcze w tym roku powinno być zakończone - informuje Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa.

W celu realizacji nowych przystanków zlecono opracowanie szczegółowego projektu technicznego. Za jego wykonanie odpowiedzialna była pracownia Patryka Szczepanika. Projekt został pozytywnie oceniony przez zespół ds. analiz bezpieczeństwa ruchu drogowego funkcjonującego przy Staroście. Tym samym gmina może przystąpić do realizacji zamierzenia. Nowe przystanki powstaną w okolicach ronda.

- Z obserwacji wynika, że zainteresowanie komunikacją miejską jest na bardzo dużym poziomie. Rozwój infrastruktury, w tym budowa kolejnych miejsc przystankowych, niewątpliwie jeszcze poprawi atrakcyjność popularnego w Bytowie Byciobusa - dodaje burmistrz Bytowa.

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MieszkaniecMieszkaniec

8 1

Bardzo dobry pomysł brawa dla projektującego i burmistrza za wsłuchiwanie się w głosy i sugestie mieszkancow 15:07, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bytowiak Bytowiak

3 2

Ciekawe ile ludzi będzie jeździć jak skończy się jazda za darmo. 19:17, 21.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

5 0

A czym ty się przejmujesz...co będzie za 4 lata. 19:20, 21.09.2022


REKLAMA
0%