Zamknij
REKLAMA

Pionierska inwestycja Drutexu. Pierwsza taka maszyna działająca w Polsce

08:15, 11.05.2020 | C.K
Skomentuj Fot. DRUTEX
REKLAMA

Europejskie Centrum Stolarki w Bytowie wzbogaciło się o nowoczesny stół do cięcia szkła i laminatu. Urządzenie już działa i jest pierwszą taką maszyną uruchomioną w Polsce. Nowoczesny park maszynowy to jeden ze znaków rozpoznawczych firmy. Drutex posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych wśród producentów stolarki w Europie. Stół do cięcia szkła i laminatu renomowanej firmy Lisec jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania pozwalające na zwiększenie mocy produkcyjnych i optymalizację procesu produkcyjnego.

Zakup maszyny i jej błyskawiczne uruchomienie są kolejnym dowodem na realizację przez Drutex SA strategii przemysłu 4.0 opartej na automatyzacji i robotyzacji produkcji. Znakiem rozpoznawczym firmy od ponad trzech dekad jest udany mariaż technologii i kapitału ludzkiego. Nowoczesny sprzęt w połączeniu z wysoce wykwalifikowaną kadrą zaowocował stworzeniem wielu produktów, które na przestrzeni lat zdobyły uznanie zewnętrznych ekspertów i wzbudziły zainteresowanie odbiorców na całym świecie. Innowacyjne zaplecze technologiczne jest podstawą naszego dynamicznego rozwoju, dlatego każdego roku inwestujemy miliony złotych w zautomatyzowane linie produkcyjne oraz badania i rozwój, co przekłada się na nasze sukcesy rynkowe – podkreśla Leszek Gierszewski, Prezes Drutex S.A.

Drutex od wielu lat wykorzystuje najnowocześniejsze maszyny i urządzenia produkowane przez naszą firmę. Dzięki temu może nie tylko optymalizować produkcję i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, ale przede wszystkim oferować produkty najwyższej jakości. Zakup i uruchomienie stołu do cięcia szkła i laminatu są dowodem na to, że nawet w tak trudnym czasie, zdominowanym przez pandemię COVID-19, Drutex jest w świetnej kondycji i nieustannie rozwija swój potencjał oraz znacznie poszerza możliwości produkcyjne – zaznacza Karol Mielnik, członek zarządu Firmy Lisec Polska.

W ubiegłym roku bytowska spółka przeznaczyła na inwestycje ponad 130 milionów złotych. Powstała hala produkcyjna o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych, w której uruchomiona zostanie jedna z najnowocześniejszych lakierni w Europie. W 2019 roku Drutex uruchomił również nowoczesny, zautomatyzowany dział wtryskarek, wyposażony w renomowane urządzenia i roboty przemysłowe. Inwestycje znajdują odzwierciedlenie w rekordowych wynikach. W 2019 r. przychody Drutexu ze sprzedaży sięgnęły 980 milionów złotych, a zysk netto wyniósł 98 milionów. Były to wzrosty, odpowiednio o 7 i 15 procent, w stosunku do analogicznego okresu roku 2018.

[POGODA]1589177758920[/POGODA]

[ALERT]1589177761448[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KasiaKasia

1 0

Deutex to pionierzy w marce okiennej. Są solidni i sprawdzeni. Niezawodni na rynku. 21:25, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeniekHeniek

1 0

Super. Fajnie, ze znalazł się ktoś kto uwierzył w możliwości Polaków. Drutex najlepsi! 11:22, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz