Zamknij
REKLAMA

W Suchorzu powstaje market polskiej sieci DINO

14.36, 11.07.2022 M.W.
Skomentuj Market Dino w Suchorzu powstaje przy drodze wojewódzkiej, przy wyjeździe w kierunku Kołczygłów
REKLAMA

We wsi Suchorze powstaje market sieci DINO. Sklep jest zlokalizowany przy drodze wojewódzkiej. Kawałek dalej trwa jeszcze budowa marketu budowlanego Mrówka. 

Przez lata w gminie Trzebielino nie powstał żaden sklep wielkopowierzchniowy. Funkcjonowały małe i średnie sklepy spożywczo-przemysłowe, prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców. Wkrótce się to zmieni. W Suchorzu będzie DINO i Mrówka. W Trzebielinie następne DINO.

Nie jest to dobra wiadomość dla lokalnych przedsiębiorców, ale wójt tego argumentu nie bierze pod uwagę. Jego zdaniem większość mieszkańców chce budowy marketów. 

- Realia są takie, że to mieszkańcy dopytują, kiedy w końcu powstaną markety. W Dretyniu jest Dino. Bez sensu żeby nasi mieszkańcy tam jeździli na zakupy albo do Biedronki w Kołczygłowach. Jest to dla mieszkańców utrudnienie. Tak funkcjonuje handel, że nie można zakazywać konkurencji. Decyzja jest wydawana na podstawie przepisów prawa i nie ma czegoś takiego, że jeśli coś mi się nie podoba, to mogę wydać decyzję odmowną. Jeśli wszystko spełnia wymogi prawa budowlanego, to inwestycja może powstać - tłumaczy wójt. - Zdaję sobie sprawę, że nie jest to dobra informacja dla niektórych sklepów, ale dla klienta i mieszkańca naszej gminy zdecydowanie tak. W Polsce jest swoboda działalności gospodarczej. Wszystkie przepisy są nastawione na rozwój. Dino to nie jest jakiś wielki hipermarket, tylko sklep samoobsługowy w skali mikro. 

Urząd Gminy Trzebielino podkreśla także, że 2 markety, to wyższe podatki od nieruchomości, a ponadto ich powstanie oznacza dla gminy dochody z PIT od osób w obu sklepach zatrudnionych.

- Ciągle mówi się, że brakuje nam dochodów własnych, a to jest jeden ze sposobów, aby dochody własne zwiększyć - dodaje wójt Czechowski. 

Market Dino w Suchorzu powstaje przy drodze wojewódzkiej, po prawej stronie, wyjeżdżając w kierunku Kołczygłów. Zlokalizowany jest na prywatnej działce, obok nieczynnej restauracji Ostoja. Ten grunt to własność lokalnego przedsiębiorcy.

W Trzebielinie market Dino ma powstać po lewej stronie, przy wyjeździe w kierunku Miastka. To miejsce, z którego aktualnie zazwyczaj korzystają funkcjonariusze policji, kontrolując prędkość pojazdów.

[ZT]5116[/ZT]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KὶjanKὶjan

8 3

cyt: "wójt tego argumentu nie bierze pod uwagę" 😠 ... wójt nie bierze żadnych słusznych i logicznych argumentów pod uwagę, wójt wie wszystko najlepiej. Nie po to jest wójtem by słuchać kogokolwiek! - ma urzędowo przyznany patent na mądrość i jedynowładztwo 🤣 człowiek wyjątkowo odporny na jakiekolwiek argumenty, to chyba dlatego mówić do niego to jakby grochem o ścianę 😥 i już się nie zmieni 👎, lata "demencyjne" się zaczęły więc i z pamięcią coraz gorzej ... 18:33, 11.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%