Bytovia II Bytów i Lipniczanka awansują w Pucharze Polski

11:22, 03.10.2019 C.K Aktualizacja: 11:23, 03.10.2019
Skomentuj

Wczoraj odbyły się kilka spotkań w ramach IV rundy Pucharu Polski w grupie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w podokręgu Słupsk. Swoje spotkania wygrały Bytovia II Bytów i Lipniczanka Lipnica, które już dzisiaj dowiedzą się, z kim zagrają w następnej rundzie.

Drugi zespół Bytovii w ramach IV rundy Pucharu Polski mierzył się na wyjeździe ze swoim rywalem z klasy okręgowej w grupie słupskiej, MKS-em Debrzno. Piłkarze z Bytowa szybko wyszli na prowadzenie - już w 3. minucie drogę do siatki znalazł Przemysław Leik. Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. W 52. minucie na 2:0 podwyższył Hubert Syldatk, ale po zaledwie 120 sekundach trafienie kontaktowe dla gospodarzy zanotował Sebastian Stalka. Potem wynik zmieniali już tylko goście - dokonywali tego Przemysław Leik (58. minuta), Krzysztof Zblewski (61. minuta), Sebastian Jeżewski (64. minuta) i ponownie Hubert Syldatk (78. minuta).

MKS Debrzno vs. Bytovia II Bytów 1:6 (Sebastian Stalka - Przemysław Leik x2, Hubert Syldatk x2, Krzysztof Zblewski, Sebastian Jeżewski)

Do małych derbów gminy doszło w Studzienicach, gdzie drugi zespół Kaszubii grał na własnym boisku z Lipniczanką Lipnica. Przez długi czas na prowadzeniu byli gospodarze - w 32. minucie gola na 1:0 zdobył Artur Dargas. Kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się minimalnym zwycięstwem ekipy ze Studzienic, w 89. minucie bramkę na wagę dogrywki zdobył Gracjan Kuik Studziński. W dodatkowych 30 minutach skuteczniejsi okazali się przyjezdni, którzy za sprawą Tomasza Piechowskiego, który wpisał się na listę strzelców w 113. minucie, awansowali do następnej rundy Pucharu Polski.

Kaszubia II Studzienice vs. Lipniczanka Lipnica 1:2 (Artur Dargas - Gracjan Kuik Studziński, Tomasz Piechowski)

Swoje mecze w tej fazie Pucharu wygrały także Jantar Ustka (12:1 z Kolegium Sędziów Słupsk), Sparta Sycewice (6:0 ze Stalą Jezierzyce), Pogoń Lębork (6:1 z ZS Damnica), Słupnia Kobylnica (goście, czyli Anioły Garczegorze nie dojechali), Start Miastko (4:2 z Sokołem Wyczechy), a także Gryf Słupsk (11:0 z Granitem Kończewo).

Losowanie par V rundy Pucharu Polski odbędzie się dziś o godzinie 16:00 w siedzibie Podokręgu Słupsk.