Zamknij
REKLAMA

Chcesz pobiegać w towarzystwie? Odezwij się do WKS Nożyno

07:56, 09.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. FB WKS Nożyno

WKS Nożyno od kilkunastu dni promuje akcję, w myśl której biegacze i biegaczki z terenu gminy Czarna Dąbrówka mogą znaleźć towarzystwo do uprawiania sportu. Z dnia na dzień w poszczególnych miejscowościach udział bierze coraz więcej osób.

Chcąc utworzyć klub biegacza, WKS Nożyno zainicjował nową inicjatywę. Mieszkańcy  zapraszają przedstawicieli klubu do swoich miejscowości i wspólnie odbywają trening, czego celem jest poszerzanie świadomości na temat aktywnego trybu życia i uprawiania sportu w towarzystwie innych osób.

Poziom zaawansowania nie ma znaczenia, jesteśmy dla wszystkich. Jeśli czujesz się samotny w swoim bieganiu i potrzebujesz towarzystwa oraz wskazówek, skontaktuj się z nami - czytamy w oświadczeniu klubu.

Pierwszy z takich treningów odbył się 26 stycznia na stadionie w Nożynie. Siedmiu uczestników przyjęło rekreacyjne, spacerowe tempo, pokonując niemal osiem kilometrów w czasie 50 minut. Po kilku dniach identyczna akcja miała miejsce w Nożynku, gdzie tym razem 12 biegaczy, również na trasie liczącej osiem kilometrów promowało ideę wspólnego biegania.

Wczoraj doszło do małej zmiany w kontekście celu projektu. Tym razem akcja ,,Biegamy i maszerujemy RAZEM" zebrała 16 uczestników, którzy wspólnie biegali i uprawiali nordic walking w Kleszczyńcu. Wśród uczestniczek znalazły się absolutne debiutantki, które wcześniej nie miały do czynienia z tą formą rekreacji. Tym razem udało się pokonać dystans liczący niemal 10 kilometrów.

Celowo trzymamy się gminy Czarna Dąbrówka, ale jeśli w innych gminach ktoś będzie chciał zacząć podobny projekt to oczywiście pomożemy - mówi organizator, Marcin Lis.

Kolejne spotkanie zaplanowano w Jerzkowicach w najbliższych dniach.

[ZT]1861[/ZT]

[ALERT]1581231436149[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone