Zamknij
REKLAMA

Ruszyły zapisy do biegu i marszu na Mount Everest - Piękno natury

20:52, 17.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Już 26 kwietnia kolejna - nowa odsłona biegu i marszu na Mount Everest w rzepnickich lasach. Za aprobatą Klubu Biegacza GOCH, który był organizatorem ośmiu edycji biegu, a który jako klub zakończył swoją działalność organizatorem imprezy został Marcin Pacyno.

Przykro byłoby, aby naprawdę ciekawa propozycja dla biegaczy i kijkarzy zniknęła ze sportowego kalendarza imprez - mówi Marcin Pacyno. - Jednak przejmując tę imprezę biegową chciałem zrobić coś nieco innego, a raczej zorganizowanego w moim stylu. Dlatego chciałem biegaczom i kijkarzom zaprezentować nieco odmienioną formę rywalizacji. 

W tym roku zawody odbędą się na jednej pętli, a start i meta będą zlokalizowane w jednym miejscu. Będzie to polanka z wiatami wypoczynkowymi, przy której do tej pory była zlokalizowana meta i biuro zawodów. Dodatkowo zawodnicy będą mieli możliwość rywalizacji na zupełnie nowym dystansie.

Będzie to dodatkowa konkurencja, czyli bieg na czas pod górę na dystansie 500 metrów. Można to nazwać górską czasówką - dodaje organizator.

Bieg i marsz zostaną rozegrane osobno według sugestii uczestników. Najpierw wystartują biegacze, a po ich rywalizacji wszyscy ci, którzy zdecydowali się przejść ten dystans na kijach. Będzie to także czas regeneracji dla tych, którzy postanowili oprócz biegu na dystansie około 9 km wziąć udział w biegu pod górę. 

W tym roku na podium dekorowani będą zarówno biegacze jak i kijkarze. W kategorii open, a także wiekowych.

Takiej klasyfikacji nie będzie w biegu pod górę, gdyż tutaj chcę, aby został wyłoniony jeden król i królowa rzepnickiego podbiegu. Dlatego w tym biegu jest limit zaledwie 50 startujących - wyjaśnia organizator.

Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymają pamiątkowe medale przygotowane specjalnie pod imprezę. Pierwsze trójki w generalce i kategoriach wieku zostaną udekorowane specjalnie przygotowanymi statuetkami. Wśród wszystkich startujących zostaną także rozlosowane nagrody niespodzianki. 

Link do zapisów oraz regulamin: https://dostartu.pl/ix-bieg-i-marsz-nordic-walking-na-mount-everest-piekno-natury-v4415.

[ZT]1904[/ZT]

[ALERT]1581969192322[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone