Punktowy powrót do ligowych rozgrywek

13:00, 02.03.2020 C.K
Skomentuj Fot. bytoviabytow.pl Fot. bytoviabytow.pl

W sobotę drużyna Bytovii Bytów po zimowej przerwie wróciła do ligowych rozgrywek. W meczu 21. kolejki na szczeblu II ligi, zespół prowadzony przez trenera Adriana Stawskiego bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Po dwóch porażkach w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej (0:4 z Widzewem Łódź i 1:2 z GKS-em Katowice), bytowianie chcieli udanie rozpocząć wiosenne zmagania na poziomie drugiej ligi. Drużyna cały czas balansuje na granicy miejsca premiowanego udziałem w fazie play-off, dlatego każde kolejne spotkanie jest bardzo ważne, jeśli plan na ten sezon zakłada powrót do Fortuna 1. Ligi.

Początek meczu był swoistą wymianą ciosów. Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, jednak po upłynięciu dziesięciu minut to gracze ze Stalowej Woli zaczęli groźniej atakować. Cała pierwsza połowa stała jednak na mocno wyrównanym poziomie - gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a kiedy już dochodziło do klarownych okazji bramkowych, w każdym przypadku brakowało szczęścia lub skuteczności.

Druga część spotkania nie różniła się od pierwszej. Bytowianie tworzyli sobie całkiem sporo groźnych okazji, jednak nie dawały one pożądanego efektu. Szala zwycięstwa na korzyść przyjezdnych mogła przechylić się w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy to drugą żółtą kartkę obejrzał pomocnik Stali, Szymon Jopek. Bytovia nie zdołała jednak wykorzystać gry w przewadze.

To był ciężki mecz, w trudnych warunkach. Wiedzieliśmy, że Stal jest innym zespołem, niż wcześniej. Dobrze przygotowaliśmy się do spotkania, ale mimo to nie mieliśmy zbyt dużej liczby okazji podbramkowych. Cenimy punkt, który zdobyliśmy. W końcówce graliśmy z przewagą, ale niestety nie zdołaliśmy strzelić zwycięskiej bramki - mówił po spotkaniu trener Bytovii, Adrian Stawski.

Po tym remisie, a także wynikach innych spotkań Bytovia przesunęła się na szóste miejsce w tabeli drugiej ligi, przeskakując Stal Rzeszów i tracąc do piątej Olimpii Elbląg trzy oczka. W następny weekend bytowianie wracają na swój stadion, kiedy to zmierzą się z Resovią Rzeszów.

Stal Stalowa Wola - Bytovia Bytów 0:0

Bytovia: Maciej Gostomski – Deleu, Krzysztof Bąk, Haris Memić, Adrian Liberacki – Adrian Bielawski (Adrian Kwiatkowski 66'), Przemysław Lech (Piotr Giel 82'), Paweł Zawistowski, Daniel Feruga, Michael Ameyaw (Patryk Wolski 90') – Karol Czubak