Zamknij
REKLAMA

Koronawirusowe problemy Lipniczanki Lipnica

14:33, 10.05.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Lipniczanka Lipnica
REKLAMA

IV liga w tym sezonie nie wróci już do gry. Pomimo zajęcia w niej ostatniego miejsca po rundzie jesiennej, Lipniczanka Lipnica zachowa ligowy byt i kolejne rozgrywki rozpocznie na tym samym poziomie rozgrywkowym. Problemem jednak mogą być kwestie finansowe, które wskutek koronawirusa tylko się nasiliły.

Obecny sezon na poziomie IV ligi w grupie pomorskiej był dla Lipniczanki Lipnica bardzo nieudany. W rozegranych 18 spotkaniach zespół odniósł zaledwie dwa zwycięstwa, dwa remisy i aż czternaście porażek, co poskutkowało ostatnim, 18. miejscem w ligowej tabeli. Aspiracje na poprawę lokaty z pewnością były spore, ale realizację tego zadania skutecznie utrudniła przymusowa przerwa od rozgrywek.

Ostatecznie Pomorski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu tego sezonu, ale na szczęście dla Lipniczanki, nie oznacza to dla klubu spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Decyzją władz, awansem premiowane będą zespoły, które zajęły odpowiednie pozycje, zaś te, które zakończyły rundę jesienną w grupie spadkowej, nie będą degradowane do niższej ligi.

Podczas przerwy zawodnicy nie mogli trenować na boisku i jak dotąd nie wznowili oni ćwiczeń na boisku. Do zajęć wrócili jednak zawodnicy Lipniczanki z rocznika 2009-2011.

Póki co bo treningi seniorów nie są wznowione, a trenuje tylko grupa juniorów. Wirus niestety zrobił swoje, dlatego kolejne kroki dotyczące treningów czy nawet przygotowań do przyszłego sezonu koniecznie będzie trzeba przeanalizować.

Jak w przypadku wielu innych klubów na podobnym poziomie rozgrywkowym, Lipniczanka odczuła przerwę od gry z finansowego punktu widzenia. Liczni sponsorzy wspierający drużynę również odczuli skutki pandemii, co w prostej linii może się przełożyć na dochody dla klubu z Lipnicy.

Przymusową przerwę od rozgrywek Lipniczanka wykorzystała na drobne remonty i modernizacje swojego obiektu. Wykonano między innymi dosiewanie trawy czy zamontowano kolejną lampę.

[ZT]2237[/ZT]

[ALERT]1589114039244[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz