Zamknij

Pogoń znowu za mocna. Bytovia wraca do Bytowa bez punktów [RELACJA]

13:56, 14.06.2020 C.K Aktualizacja: 13:57, 14.06.2020
Skomentuj Fot. Bytovia Bytów Fot. Bytovia Bytów

Ekipa Pogoni Siedlce po raz drugi w tym sezonie okazała się za mocna. W meczu 25. kolejki II ligi Bytovia Bytów przegrała na wyjeździe z drużyną z województwa mazowieckiego 2:1.

Pomimo faktu, że Bytovię od wczorajszego rywala przed rozpoczęciem meczu dzieliło dziewięć miejsc w tabeli, różnica punktowa wynosiła zaledwie siedem punktów. Ścisk w środkowej i drugiej części ligowej stawki sprawia, że praktycznie w jednej kolejce może dojść do sporej liczby przetasowań, skutkujących kompletną zmianą nastawienia do pozostałych spotkań. Póki co bytowianie nie muszą się obawiać o bliskość do strefy spadkowej, jednak walka o miejsce premiowane udziałem w fazie play-off w dalszym ciągu jest na wyciągnięcie ręki. Starcie z Pogonią Siedlce było istotne również z uwagi na goniącą w tabeli ekipę Błękitnych Stargard, która wygrała swoje spotkanie.

Pierwsze minuty spotkania stanęły pod znakiem częstszych ataków gości, którzy za sprawą Ferugi i Czubaka kilkukrotnie zagrozili bramce zespołu z Siedlec. Większą skutecznością wykazali się jednak gospodarze - w 26. minucie dośrodkowanie na pole karne na gola zamienił Tomasz Margol. Niespełna 120 sekund później było już 2:0 - po zamieszaniu w szesnastce Bytovii, futbolówkę do siatki ponownie wbił Margol.

Dwa szybko stracone gole nie spowodował jednak utraty ambicji u graczy z Bytowa. Zaledwie trzy minuty po drugiej straconej bramce było już 2:1, kiedy to kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Daniel Feruga. To właśnie ten zawodnik mógł zapewnić gościom wyrównanie do przerwy, ale jego strzał z 38. minuty poszybował tuż obok bramki.

Druga połowa była wyrównana z obu stron, a większa część gry toczyła się w środkowej strefie boiska. Gorąco zrobiło się w 61. minucie, kiedy to czerwoną kartkę obejrzał.. trener Pogoni, Bartosz Tarachulski za przeszkadzanie graczom Bytovii w szybkim rozegraniu piłki. Paradoksalnie więcej okazji po tej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, jednak do końca spotkania żadna ze stron nie zdołała zmienić wyniku i ostatecznie to gospodarze cieszyli się z trzech punktów, wygrywając 2:1.

W następnej kolejce Bytovia w meczu bezpośrednim o 6. miejsce w tabeli zagra na własnym boisku z drużyną Błękitnych Stargard. Mecz ten zaplanowano na 17 czerwca.

Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów 2:1
1:0 Tomasz Margol 26'
2:0 Tomasz Margol 28'
2:1 Daniel Feruga 31'

Bytovia: Maciej Gostomski - Deleu, Adrian Piekarski (Adrian Bielawski 46'), Haris Memić, Michał Rutkowski - Michael Ameyaw (Mateusz Szela 79'), Przemysław Lech (Piotr Giel 46'), Paweł Zawistowski, Adrian Liberacki (Adrian Kwiatkowski 76') - Daniel Feruga - Karol Czubak