Zamknij
REKLAMA

Zakończyła się trzecia edycja Bytowskiej Letniej Ligi Tenisowej

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 18.09, 02.12.2022 .
Skomentuj fot. tenisbytow.pl
REKLAMA

Za nami zmagania trzeciej edycji Bytowskiej Letniej Ligi Tenisowej. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 14 amatorów z Bytowa, Lipusza, Kościerzyny oraz Stężycy. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy rozgrywali mecze systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Później odbyły się półfinały, do których awansowali dwaj najlepsi tenisiści z każdej z grup. Kto zawalczył w finałowym pojedynku? Kto zdobył Puchar Burmistrza Bytowa?

W pierwszym meczu półfinałowym bytowiak Kuba Zborowski przegrał 2:0 z zawodnikiem ze Stężycy Januszem Chmurzyńskim (4-6,1:6). W drugim Tomasz Piekarski wygrał z zawodnikiem z Kościerzyny Wojciechem Formelą 2:1 (6-2,3-6,6-3).  Oba mecze rozegrano na boisku wielofunkcyjnym przy dawnym Gimnazjum nr 2 w Bytowie, gdzie zresztą odbywała się większość turniejowych spotkań. 

Decydujący pojedynek między Tomaszem Piekarskim a Januszem Chmurzyńskim odbył się w środę 19.10.2022 r. na korcie wielofunkcyjnym w Bytowie i trwał prawie 3 godziny. Finalnie lepszy okazał się Janusz Chmurzyński - spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (6:4, 3:6, 1:6).

- Brawa dla Janusza był najlepszy w tym roku i wykazał się największym zaangażowaniem i mobilizacją. Dojeżdżał na każdy mecz prawie 40 km. Czekam na rewanż w przyszłym roku - mówi Tomasz Piekarski, finalista i prezes stowarzyszenia Tenis Klub Bytów - Najlepsza czwórka turnieju otrzymała statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez gminę Bytów. Rzesza amatorów tenisa ziemnego w Bytowie oraz regionie rośnie, podobnie poziom gry - dodaje tenisista. 

Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież na Mikołajkowy Turniej Tenisa, który odbędzie się we wtorek, 6 grudnia 2022 r. na hali sportowej ZSEU.

[ZT]8029[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%