Wczoraj w sali obrad Urzędu Miejskiego w Bytowie odbyło się przedstawienie jasełkowe. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Bytowie poprzez piękny i pełen pozytywnej energii i ekspresji występ wprowadziły zebranych w radosną atmosferę. Wspólnie odśpiewano kolędy i złożono życzenia noworoczne.
- Młodzi kolędnicy w wieku od 10 do 18 lat odśpiewali wspólnie z nauczycielami i urzędnikami najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło jasełkowych strojów i cudownej atmosfery - mówią przedstawiciele SOSW w Bytowie.
Początki szkolnictwa specjalnego w Bytowie sięgają początku lat 60' ubiegłego wieku. Głównym zadaniem Ośrodka jest przygotowanie wychowanków, w miarę ich możliwości, do samodzielnego udziału w życiu społecznym, w integracji ze środowiskiem. Z tego powodu pedagogowie chętnie organizują liczne wydarzenia artystyczne, które w przyjazny sposób pozwalają się dzieciom rozwijać i socjalizować.
CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!
SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów
tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

zet11:53, 12.01.2022
Szkoda, że uczniowie SOS-W nie zaprosili przedstawicieli UM do bardziej aktywnego udziału w jasełkach.
Role: "Żyda", "Śmierci" i "Heroda" są jakby wprost napisane pod niektórych urzędników. Jestem pewien, że występ zyskałby jeszcze bardziej na ekspresji.
Tak, czy siak, dla młodych jasełkowiczów brawa!
bytowiak13:58, 12.01.2022
Brawo dla was mali kaszubowie !!!!!
Bytowiak 14:06, 12.01.2022
a teraz z innej beczki
lata 2007 -2017 Pewna szkoła na obrzeżach bytowa ..
dzieci w strojach kaszubskich oraz po wielu tygodniach występowała na dziedzincu zamku dla "pajaców" zaproszonych przez rysia i lesia TEMPERATURA 25 W CIENIU A DZIECI NIE DOSTAŁY ANI KROPLI WODY !!!
WIDZIAŁY TYLKO OSZRONIONE KUFLE Z PIWEM GOŚCIIIII
dlatego konczy się pajacowanie dla was i przytulane 10 tys na rok na ucznia który zapisuję się na lekcje kaszubskiego
te pieniądze miały być dla dzieci a nie dla was no ijest efekt....
z Bytowa14:40, 12.01.2022
Może by powtórzyć spektakl w Starostwie? Tam będzie profesjonalny akustyk z głośnikiem na szelkach. Może i swojego kumpla Blumsztajna zaprosi, to mielibyśmy w jasełkach Żyda z rodowodem.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22