Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:22, 22.10.2021
Dzieci z przedszkola w Borowym Młynie odwiedziły funkcjonariuszy Posterunku Policji w Lipnicy. Najmłodsi w trakcie spotkania poznali policyjne wyposażenie służbowe oraz zobaczyli radiowóz. Dzieci przypomniały sobie także numery alarmowe i poćwiczyły wzywanie pomocy. Na koniec spotkania mundurowi zaprosili swoich gości do zwiedzania nowo otwartego Posterunku Policji.
12:22, 20.10.2021
Komendant Komendy Powiatowej Policji w Bytowie wręczył nagrody laureatom powiatowym konkursu plastycznego w ramach IV i V edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. W trakcie spotkania najmłodsi mieli możliwość poznać maskotkę pomorskich policjantów, czyli słonia POPO.
15:01, 15.10.2021
Kilka tygodni temu w Bytowie pojawił się amerykański dziennikarz Ryan Socash, który przemierza Polskę od morza do Tatr, poznając jej piękno, historię, walory przyrodnicze i spotykając na swojej drodze ludzi, których nigdzie indziej spotkać nie sposób. Wszystko w ramach program „Undiscovered" realizowanego na zlecenie Telewizji Polskiej. Jest to seria anglojęzycznych filmów podróżniczych o wyjątkowych miejscach w Polsce i emitowany jest na serwisie dla zagranicy Poland In.
16:51, 13.10.2021
Bytowska policja kontynuuje cykl spotkań edukacyjnych. Tym razem ze służbami mundurowymi spotkali się najmłodsi ze Szkoły Podstawowej w Łubnie. Policjant przypomniał dzieciom wszystkie zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze: przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po ulicy, noszenia odblasków.
1
11:55, 13.10.2021
Bytowscy policjanci prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Świeć Przykładem”. Mundurowi odwiedzają uczniów w szkołach i przypominają o korzystaniu z elementów odblaskowych. Dzieci dowiadują się także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.
14:22, 30.09.2021
Dzieci w przedszkolu w Studzienicach odwiedziła dzielnicowa. Najmłodsi rozmawiali z policjantką o zasadach przechodzenia przez jezdnię i jak stosować się do sygnalizacji świetlnej. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach ostrożności dotyczących kontaktów z osobami obcymi. Mundurowa przypomniała dzieciom również o numerach alarmowych. Do podobnej akcji doszło także w Szkole Podstawowej w Lipnicy.
11:45, 22.09.2021
Wczoraj w sali edukacyjnej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbyła się konferencja interdyscyplinarna. Tematem spotkania była przemoc seksualna ze szczególnym uwzględnieniem pigułki gwałtu. Organizatorem spotkania była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Koszalińska Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych oraz Sąd Rejonowy w Bytowie. 
21:54, 21.09.2021
Bytowscy policjanci od rozpoczęcia września praktycznie codziennie odwiedzają uczniów w szkole i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem. Wczoraj spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Niezabyszewie oraz przedszkolu w Rekowie. Najmłodsi poznali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i otrzymali odblaski, natomiast starsi uczniowie dowiedzieli się o cyberbezpieczeństwie.
12:29, 17.09.2021
Bytowscy dzielnicowi odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej numer 2. Mundurowi rozmawiali z dziećmi na o zasadach przechodzenia przez jezdnię, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz konieczności korzystania z elementów odblaskowych. Spotkania mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
1
11:49, 09.09.2021
W związku z rozpoczęciem roku szkolnego dzielnicowy z Posterunku Policji w Tuchomiu spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Tuchomiu. Funkcjonariusz rozmawiał na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie drogi do szkoły. Uczniowie dowiedzieli się także o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.
21:17, 03.08.2021
W Bytowie 1 sierpnia odbył się Jarmark Pomorski. To promocja rękodzielnictwa i wyrobów lokalnych twórców, a także spotkanie ze sztuką i kulturą regionalną.
12:43, 29.07.2021
Już w najbliższą niedzielę w ramach Jarmarku Pomorskiego na zamkowym dziedzińcu w Bytowie odbędzie się wyjątkowy, klimatyczny koncert "Od nocy do nocy" Joanny Aleksandrowicz. W repertuarze znajdują się utwory z najbardziej znanych filmów takich jak "Noce i dnie", "Vabank", a także Cykl Tang m.in. Astora Piazzolli.
01:21, 29.07.2021
Władze Gminy Parchowo oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie zapraszają do udziału w imprezie MOTO FOLK KASZUBY. Jest to zlot motocyklowy inspirowany muzyką folkową. Impreza wraca do Parchowa po dwóch latach przerwy.
00:51, 28.07.2021
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Biblioteka - Gminne Centrum Kultury w Trzebielinie uzyskała 124,5 tysiąca złotych dofinansowania z programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury z Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu do czerwca 2022 roku w instytucji powstanie profesjonalne studio nagrań do streamingu. Jak się okazuje na dotacje może liczyć także Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce.
23:49, 27.07.2021
Wielokulturowe dni podróży prezentowane na dziedzińcu bytowskiego zamku oraz w sali portretowej w tym roku nie cieszyły się wielką popularnością. W piątek po prezentacji Lilianny Poszumskiej i Arkadiusza Wójcika ?Kamperem po Hiszpanii? oraz fascynującej opowieści rodziny Łopacińskich ?? la kamperem po Francji? na scenie wystąpił zespół ?Seksbomba? w muzycznej prezentacji podróży dookoła świata z całkiem ciekawą i pięknie wykonaną muzyką, a przed sceną zasiadał tłum widzów w łącznej liczbie? cztery osoby.