Zamknij
REKLAMA

Bytowska biblioteka i BCK w formie zdalnej?

19:32, 23.04.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Awaryjne rozwiązania w dobie pandemii koronawirusa nie są już dla nikogo zaskoczeniem. Przemianowanie działalności instytucji i jednostek w formę zdalną stało się już powszechne i niewykluczone, że taką drogą niebawem pójdą Biblioteka Miejska i Bytowskie Centrum Kultury.

Panująca obecnie sytuacja od wielu instytucji wymaga natychmiastowych działań i przeniesienia swojej standardowej działalności do Internetu. Zajęcia w formie zdalnej w szkołach były początkiem zmian, jakie czekało wiele organizacji i podmiotów w sytuacji, gdy polski rząd wprowadzał coraz więcej ograniczeń i obostrzeń. Wydaje się, że małymi krokami wszystko niebawem zacznie wracać do normy, ale i tak nie można być tego pewnym w 100%.

Do tej pory na zdalną formę działania nie zdecydowało się kilka bytowskich instytucji, których działalność po prostu zawieszono całkowicie lub częściowo. Zaliczają się do nich między innymi Biblioteka Miejska czy Bytowskie Centrum Kultury. Radna, Katarzyna Januszewska-Lisińska wyszła z inicjatywą, aby oba te podmioty rozpoczęły świadczenie swoich aktywności właśnie w formie zdalnej.

Mogłoby to być tak jak w innych szkołach - czytanie bajek, prowadzenie zajęć ze śpiewu czy muzyki. Wszystko byłoby nagrywane dla uczniów i wrzucane np. na YouTube. Myślę, że skoro pracownicy są w budynkach, to można skorzystać z tej okazji, tym bardziej, że dzieci siedzą w domach - argumentuje radna.

Niewykluczone, że niebawem zarówno Biblioteka, jak i Bytowskie Centrum Kultury zaczną działać w formie zdalnej. Nadzieję w tym temacie wyraził burmistrz.

Z całą pewnością takie działania mogą być prowadzone. Nie mam informacji (może już coś takiego się dzieje), ale porozmawiam z szefami tych jednostek, jak to można uatrakcyjnić, aby mieszkańcy byli usatysfakcjonowani - odpowiedział Ryszard Sylka.

[ZT]2172[/ZT]

[ALERT]1587663349442[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz