Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

10:00, 01.09.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym bytowscy policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczna droga do szkoły", których celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne.

Ogólnopolskie działania "Bezpieczna droga do szkoły" rozpoczynają się z początkiem każdego roku szkolnego. Bytowscy policjanci pojawią się w rejonie szkół, aby pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz tłumaczyć jak zachowywać się na drodze. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji będą pełnić wzmożoną służbę w rejonie placówek oświatowych celem sprawdzania przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez uczestników ruchu drogowego. Podczas codziennych patroli mundurowi zwracać będą również  uwagę na poprawne oznakowanie poziome i pionowe w rejonie szkół. 

Funkcjonariusze apelują również do rodziców o wyposażenie dzieci w tzw. odblaski lub odzież z elementami odbijającymi światło. Sprawią one, że dzieci będą bardziej widoczne na drodze dla kierujących pojazdami. Dotyczy to szczególnie dzieci, które wielokrotnie po zapadnięciu zmroku wracają nieoświetlonym poboczem drogi do domu.

Zapewnienie bezpieczeństwa w czasie roku szkolnego jest  jednym z zadań rodziców, opiekunów, policji a także organizacji i instytucji mających na celu dobro i bezpieczeństwo dziecka. Aby zapobiegać niebezpieczeństwu, jakie może spotkać dziecko w drodze do szkoły, należy przestrzegać pewnym zasad oraz przepisów ruchu drogowego.  

Zasady bezpieczeństwa dzieci na drodze:

 

  1. Do szkoły idź drogą uczęszczaną, nie chodź "na skróty" przez miejsca nieznane oraz mało bezpieczne.
  2. Jeśli nie ma chodnika, idź poboczem lewej strony jezdni.
  3. Przez jezdnię przechodź w miejscach wyznaczonych np: pasami lub oznaczonych sygnalizacją świetlną.
  4. Nigdy nie przebiegaj przez jezdnię.
  5. Jeśli uczniowie dojeżdżają busem czy autobusem do szkoły nie wolno wychodzić na jezdnię zza samochodu.
  6. Wybierając drogę do szkoły , wybierz najbezpieczniejszą, unikaj miejsc niebezpiecznych, takich jak przejścia przez tory kolejowe, kładki w pobliżu wykopów.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DzielnicowyDzielnicowy

0 0

A byli niebiescy w szkołach u rozpoczynających przygodę ze szkołą? 12:47, 12.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%