Zamknij
REKLAMA

WYKRYTO nieprawidłowości w dwóch bytowskich szkołach

13:31, 03.11.2021 | M.W.
Skomentuj Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie
REKLAMA

Liczne mankamenty wykryła kontrola, zlecona przez Urząd Miejski w dwóch bytowskich szkołach podstawowych. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 2 i Szkołę Podstawową w Niezabyszewie z filią w Rekowie. 

Portal

ibytow.pl

Napisał o tym

pierwszy

W Szkole Podstawowej nr 2 kontrola trwała od 19 kwietnia do 18 czerwca tego roku. Sprawdzano przede wszystkim kwestie finansowe. Stwierdzono kilka uchybień. 

Pierwsze to nieprawidłowe zakwalifikowanie wydatków w wysokości 210,38 zł, dotyczących podróży służbowych. W jednym przypadku nie naliczono delegowanemu pracownikowi diety w związku z odbytą podróżą służbową. Dieta to 30 zł za każdą dobę podróży i przeznaczona ma być na pożywienie. W innym przypadku w delegacji służbowej nie wskazano daty oraz godziny trwania podróży służbowej. Wskazano również, że obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 2 procedury kontroli finansowej wymagają zaktualizowania i dostosowania do obowiązujących przepisów. Dyrektor Jarosław Jakusz dostał polecenie naprawienia tych błędów. 

Mankamenty musi również naprawić Piotr Zaborowski, radny powiatowy i dyrektor Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie. Zauważono, że w jego przypadku 10 lutego 2020 roku kwotę 2570 zł wydał bez upoważnienia, ponieważ przeprowadzenie tej transakcji wykraczało poza rok budżetowy 2019. Przekroczył plan wydatków jednostki. 

[ZT]4769[/ZT]

W innym przypadku Zaborowski dał podmiotowi termin zapłaty 60 dni, gdy dozwolony jest i maksymalnie możliwy termin do 30 dni. Wydał też kwotę 1520 zł na podstawie dokumentu z 18 grudnia 2020 roku, co nie zostało zatwierdzone przez główną księgową i kierownika jednostki. Nie ujęto również tego wydatku w ogóle w księgach rachunkowych Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie. 

W Niezabyszewie wykryto także nieprawidłowości dotyczące ustalania pracownikom dodatków specjalnych. 7 pracownikom przyznano dodatki za czynności, które wynikały z zakresu ich obowiązków, a 10 następnym pracownikom przyznano dodatki specjalne bez szczegółowego uzasadnienia podstawy ich przyznania. Jak zauważono w raporcie pokontrolnym, dodatki specjalne przysługują za dodatkowe zadania, wykraczające poza obowiązki służbowe konkretnych pracowników. 

Dyrektor Piotr Zaborowski ma też na swoim koncie nieprawidłowości dotyczące rozliczania podróży służbowych. W przypadku rozliczania delegacji, nie wskazano godzin odbycia podróży służbowych w poszczególnych dniach, nieterminowo rozliczano też koszta podróży przez delegowanego pracownika. Dyrektor Zaborowski został zobowiązany do naprawienia tych błędów.

ibytow.pl

Tylko u nas!

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%