Zamknij
REKLAMA

Bytowscy dzielnicowi z pracownikami MOPS-u sprawdzają sytuację bezdomnych

12.04, 22.11.2022 P.K. Aktualizacja: 12.11, 22.11.2022
Skomentuj fot. KPP Bytów
REKLAMA

Dzielnicowi z bytowskiej komendy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają, jak w tych trudnych warunkach zimowych radzą sobie bezdomni. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, żeby nie byli obojętni na los osób potrzebujących. Mundurowi przypominają, że informacje o miejscu pobytu osób bezdomnych można przekazać poprzez zgłoszenie w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Temperatura powietrza jest coraz niższa, dlatego bytowscy dzielnicowi sprawdzają, jak radzą sobie osoby bezdomne. W ramach działań policjanci wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy - informują bytowski oficer prasowy. 

Funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu mundurowi ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schronisk lub do miejsc, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc.

[ZT]7947[/ZT]

Policjanci apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich oraz o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. Nie bójmy się reagować. Funkcjonariusze przypominają, że miejsca przebywania osób bezdomnych, można przekazać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie.

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

I łupI łup

5 0

I zdjęcie, i o to chodzi 16:05, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I nicI nic

2 0

I nic więcej. Jak przyjdzie mocniejszy mróz będzie kolejne zdjęcie. Tak to leciało. 07:29, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%