Zamknij
REKLAMA

Alkohol i narkotyki przyczyniły się do wypadków

21:00, 14.10.2019 | C.K
Skomentuj
Fot. KPP Bytów
REKLAMA

W miniony weekend bytowscy policjanci pracowali na miejscach wypadków i kolizji. Policjanci zabezpieczali ślady, prowadzili oględziny miejsc oraz rozbitych pojazdów. Jak się okazało w trzech przypadkach kierujący pojazdami byli pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W najbliższym czasie, po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawią mężczyznom zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W niedzielę w nocy dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze Łubno – Barnowiec. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Jak się okazało kierujący pojazdem najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował. Po zdarzeniu mężczyzna poszedł do domu. Stamtąd też został zabrany do szpitala. Jak się okazało 19-latek w organizmie miał prawie 0,8 promila alkoholu. Okazało się także, że nie posiada prawa jazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 8.00 na drodze Bytów – Pomysk Wielki. 19-latek kierując audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Wstępne testy wykazały, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Została mu pobrana krew do badań.

Również w niedzielę przed godziną 13:00 policjanci pracowali na miejscu wypadku w okolicach Bochowa. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem yamaha, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie się przewrócił i uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało, 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami, a ponadto mężczyzna w organizmie miał prawie 0,8 promila alkoholu.

Policjanci wykonali oględziny miejsc zdarzeń oraz rozbitych pojazdów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

[ZT]1590[/ZT]

[ALERT]1571063066693[/ALERT]

?

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA