Zamknij
REKLAMA

Dwóch 19-latków odpowie za napad na kuriera

11:05, 26.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia oraz intensywnej pracy policjantów zatrzymano dwóch 19-letnich sprawców napadu na kuriera. Mieszkańcy powiatu kościerskiego obezwładnili mężczyznę gazem i kopali, a następnie zabrali mu saszetkę z pieniędzmi o wartości prawie 10 tysięcy złotych. Świadkowi zdarzenia jeden z mężczyzn groził również przedmiotem przypominającym broń. Obaj zatrzymani odpowiedzą za rozbój, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności, a jeden z nich również za kradzież rozbójniczą, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

- Dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przed godziną 15 w Bytowie na ul. Bursztynowej dwóch mężczyzn obezwładniło gazem pracownika firmy kurierskiej, a następnie kopali pokrzywdzonego i wyrwali mu saszetkę z pieniędzmi, w której było prawie 10 tysięcy złotych. Świadek, widząc całe zdarzenie, zaczął gonić mężczyzn i zatrzymał jednego z nich do czasu przyjazdu patrolu Policji. W trakcie pościgu jeden z mężczyzn groził świadkowi przedmiotem przypominającym broń - sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Śledczy natychmiast podjęli intensywne działania mające na celu zatrzymania drugiego ze sprawców. Dzięki współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, po kilku godzinach 19-letni mężczyzna został zatrzymany. Obaj mieszkańcy powiatu kościerskiego noc spędzili w policyjnym areszcie. Śledczy przesłuchali mężczyzn i po zebraniu materiałów wnioskowali do prokuratora, o wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował dwumiesięczny areszt dla obu mężczyzn.

Za rozbój grozi oby mężczyznom kara do 12 lat pozbawienia wolności, a jednemu z nich również grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat za kradzież rozbójniczą.

 
 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Bonus BGCBonus BGC

0 0

PDW 08:06, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%