Zamknij
REKLAMA

PLAGI powiatu bytowskiego - kradzieże sklepowe i JAZDA na "podwójnym gazie"

12:45, 13.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny weekend września za nami. Mimo licznych apeli służb mundurowych na lokalnych drogach wciąż jest bardzo niespokojnie. Kierowcy notorycznie wymuszają pierwszeństwo lub jeżdżą pod wpływem środków odurzających. Lekkomyślne zachowania na drogach mogą doprowadzić do tragedii. Ponadto niemal każdego dnia policja otrzymuje kolejne wezwania w sprawie kradzieży sklepowych. Co się działo na bytowskich drogach przez ostatni weekend?

Do pierwszego, weekendowego zdarzenia, policjanci zostali zadysponowani już przed godziną 11:00 w piątek, gdy w Miastku przy ul. Armii Krajowej kierujący Skodą nie zachował należytej ostrożności w trakcie manewru cofania i doprowadził do uderzenia w innych samochód. Sprawca kolizji za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem.

W godzinach popołudniowych pracownicy Biedronek w Miastku i Bytowie poinformowali o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. W Zielinie natomiast policjanci w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 57 km/h zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem marki Toyota. Mieszkaniec powiatu chojnickiego za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem.

- W sobotę drogówka pracowała przy zdarzeniach w Bytowie i Przęsinie. W Bytowie na parkingu przy ulicy Wybickiego kierujący pojazdem w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości w trakcie manewru skrętu w prawo doprowadził do zderzenia bocznego z unieruchomionym z innym samochodem. Sprawca zdarzenia za popełnione wykroczenie został pouczony. Jeśli chodzi o Przęsin, to mundurowi zostali wezwani, gdyż kierowca w wyniku niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu - informuje sierż. sztab. Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Niestety na bytowskich drogach nie brakuje także pijanych kierowców. Wczoraj Policjanci w Ugoszczy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. 51-latek w organizmie miał ponad dwa i pół promila alkoholu. Mundurowi ustali, że mieszkaniec gminy Bytów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Samochód został usunięty na policyjny parking. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Dzisiejszej nocy z kolei w Kowalewicach kierowca w wyniku niedostosowanie prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 26-latka i okazało się, że w organizmie ma ponad półtora promila alkoholu, Policjanci mieszkańcowi Miastka zatrzymali prawo jazdy.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WoźnyWoźny

2 0

Skoro taki armagedon w powiecie to jak to się mówi wszystkie ręce na pokład, komendanty naczelniki na ulice dajcie przyklad 21:33, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%