Zamknij
REKLAMA

Strona internetowa- kluczowy element budowania wizerunku w sieci

09:19, 19.11.2020 | materiały partnera

Rację mają ci, którzy uważają, że nie można efektywnie prowadzić nawet najmniejszej firmy bez strony internetowej. Jednak obecnie nie wystarczy już jakakolwiek witryna, ale idealnie dopasowana do specyfiki danej branży i konkretnych wymagań przedsiębiorstwa.

Strona www powinna zatem być szyta na miarę.

Strona internetowa jako droga do celu

Czasami zdarza się zapominać, że zadaniem witryny firmowej nie jest wzbudzanie zachwytu. Oczywiście nie oznacza to, że kwestie estetyki należy pomijać. Jednak cały projekt musi oscylować wokół dwóch istotnych elementów – odbiorców i celu. Dlatego poszczególne detale powinny zostać starannie dobrane, aby skutecznie nakłonić potencjalnych klientów do podjęcia określonego działania. Wbrew pozorom to nie takie łatwe, jak obiecują niektóre tutoriale. Poza tym zajmuje całkiem sporo czasu.

Dlatego nie decyduj się na samodzielne tworzenie strony. Nie zlecaj też tego zadania komuś, kto ma nikłe pojęcie na ten temat, tym bardziej że nie wystarczy postawić witryny, ale trzeba również systematycznie o nią dbać. Współpraca z Haiku Studio daje pewność, że strona internetowa Twojej firmy będzie nowoczesna oraz zgodna z wszystkimi obowiązującymi standardami użyteczności.

Przejrzysta jej oprawa wizualna, wyjątkowo intuicyjna nawigacja i doskonała funkcjonalność idealnie odzwierciedla ofertę, a zarazem wpisze się w oczekiwania potencjalnych użytkowników.  Dzięki temu strona www stanie się idealnym narzędziem marketingowym służącym do osiągnięcia celu, a więc nakierowania odbiorców do wysłania zapytania ofertowego lub wykonania innego zadania.

Wysokiej jakości strona internetowa krok po kroku

Wykonanie rzeczywiście funkcjonalnej i skutecznej strony wymaga spełnienia kilku rzeczy. Ważne jest dokładne poznanie Twoich potrzeb, więc nie obejdzie się bez briefingu – to swoisty drogowskaz wskazujący drogę do stworzenia witryny firmowej bądź sklepu internetowego. Na jego podstawie powstaje pierwszy projekt wyglądu strony w postaci makiety, na której zostaje przedstawione rozmieszczenie poszczególnych elementów, a zwłaszcza menu, formularza kontaktowego, wyszukiwarki, sliderów i treści. Kolejnym krokiem jest opracowanie oprawy graficznej. Dopiero po zakończeniu prac nad warstwą wizualną można przejść do wyboru języka programowania, a więc kodowania strony internetowej. Dzięki temu detale graficzne stają się ożywione, czyli klikalne. Trudno sobie też wyobrazić nowoczesną stronę internetową bez instalacji systemu zarządzania treścią. Wdrożenie CMS-a umożliwia dowolną modyfikację treści bez konieczności korzystania za każdym razem z usług programisty. Kolejna rzecz to treści, które powinny być przydatne dla odbiorców, a także unikatowe.

To nie wszystko, ponieważ każda witryna wymaga przeprowadzenia testów pod kątem sprawdzenia jej funkcjonalności oraz poprawności działania. Oczywiście takie testy mają miejsce jeszcze przed uruchomieniem strony www. To ważne, ponieważ w ten sposób udaje się wyłapać wszelkie ewentualne błędy, które mogłyby zniechęcić potencjalnych klientów do skorzystania z oferty.

Pamiętaj zatem, że tworzenie stron internetowych jest procesem. Żadnego etapu nie można pominąć, jeżeli witryna ma rzeczywiście spełniać wszelkie standardy i jednocześnie być przyjazna zarówno dla użytkowników, jak i dla robotów wyszukiwarek. No właśnie, prawidłowo wykonana witryna nie będzie sprawiać dużych problemów podczas działań pozycjonujących, które przecież są niezbędne, aby strona Twojej firmy była dobrze widoczna w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowe.

Kompleksowa propozycja wykonania strony i opieki nad nią

Jesteś właścicielem małej lokalnej firmy? Jeżeli myślisz, że nie potrzebujesz idealnie funkcjonującej strony www, to jesteś w błędzie. Nawet lokalnie ludzie szukają firm w internecie. Nie jest też dobrym pomysłem samodzielne projektowanie z wykorzystaniem kreatorów. Teoretycznie pozwala to zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale w praktyce okazuje się, że taka witryna nie spełnia swoich zadań. Dlaczego tak się dzieje? Z kilku powodów:

  • kreatory umożliwiają wykonanie wyłącznie najprostszej strony typu wizytówka, a to nie do końca dobry pomysł – potencjalni klienci stają się coraz bardziej wymagający i niekoniecznie ich zadowoli witryna, na której niewiele więcej można znaleźć poza danymi kontaktowymi,
  • trudno taką stronę optymalizować, co rodzi problemy podczas działań pozycjonujących. W efekcie Twoja strona www nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania na topowych pozycjach, więc klienci mogą jej nawet nie zauważyć (w przeciwieństwie do witryn konkurentów, którzy pomyśleli o stworzeniu strony firmowej w sposób marketingowy, jako o inwestycji),
  • pojawiają się problemy w razie konieczności przeniesienia strony – większość kreatorów nie daje takiej opcji,
  • zazwyczaj nie ma dostępu do serwera FTP,
  • zaawansowane możliwości obarczone są opłatami abonamentowymi, więc oszczędności okazują się złudne.

Jednak kluczowe jest jedno – ani kreator, ani też powierzenie zadania jednej osobie nie spełni wszystkich potrzeb. Nie ma po prostu charakteru kompleksowej obsługi. Będziesz mieć jakąś stronę, ale już zakupem domeny i serwera musisz się zająć samodzielnie. To strata czasu, ale nie tylko. Wybór domeny i serwera ma ogromne znaczenie w kontekście prawidłowego funkcjonowania strony www. Szczególnie serwer, na którym przechowywane są pliki witryny oraz bazy danych. Darmowe serwery może się nadają dla strony hobbystycznej, ale na pewno nie dla poważnej strony firmowej, ponieważ mają ograniczone miejsce, często dużo reklam, a poza tym nie zapewniają ciągłości pracy.

Z Haiku Studio nie musisz się martwić o zakup dobrego hostingu i stabilnego serwera.
Nie musisz tracić czasu na tworzenie treści na stronę.
Nie musisz myśleć, jak zoptymalizować stronę pod wyszukiwarki.
Nie musisz wpadać w panikę, jeżeli nagle pojawią się jakieś błędy.
Nie musisz samodzielnie dodawać wpisu w Google Moja Firma czy katalogach, prowadzić bloga czy obsługiwać kanały w social mediach. Dlatego możesz w pełni poświęcić się swojej pracy i pomnażaniu zysków firmy. Natomiast strona internetowa skutecznie Ci w tym pomoże.

Strona www funkcjonalna, bezpieczna, czytelna i zgodna z aktualnymi trendami

Nowoczesne strony internetowe prawidłowo się wyświetlają na każdym urządzeniu. Trzeba jednak zadbać o RWD, a więc responsywność witryny, aby dostosować do rozdzielczości – nie tylko tych większych ekranów, ale i mniejszych typowych dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu strona www staje się bardziej funkcjonalna. Z kolei zastosowanie certyfikatu SSL pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa, ponieważ szyfruje połączenia. W ten sposób nie ma ryzyka, że coś się stanie z danymi przesyłanymi pomiędzy komputerem a serwerem.

Ważne również, aby systematycznie aktualizować informacje zawarte na stronie firmowej. Działa tutaj ten sam mechanizm, który widać w sklepach stacjonarnych – co jakiś czas zmienia się wystrój, gdyż nowości zawsze przyciągają wzrok. Dlatego żaden poważny właściciel nawet najmniejszej firmy nie może sobie pozwolić na zniechęcanie potencjalnych klientów słabej jakości i przestarzałymi treściami. Co więcej, wyłącznie content unikatowy ma sens. Roboty Google dobrze sobie radzą z wykrywaniem duplikatów, a to zawsze skutkuje obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania.

No i ostatnia kwestia, na którą możesz liczyć przy współpracy z Haiku Studio, to zaprojektowanie i zoptymalizowanie strony internetowej pod kątem pozycjonowania. Dlatego Twoja strona firmowa stanie się skutecznym narzędziem marketingowym, które pozwoli pomnażać liczbę klientów, a tym samym zyski.

Artykuł powstał we współpracy z:

Agencja Reklamowa Haiku Studio

Mickiewicza 35/7

89-600 Chojnice

Telefon komórkowy: 511 984 811

Email: [email protected]

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%