Zamknij
REKLAMA

Jak poradzi sobie FC Barcelona bez Lionela Messiego?

22:05, 12.08.2021 | Mateusz Nowak
Skomentuj

Czwartek 5 sierpnia 2021 roku na zawsze zapisał się na kartach historii współczesnej piłki nożnej. FC Barcelona poinformowała, że nie stać jej na przedłużenie kontraktu z legendą klubu, czyli Lionelem Messim. Gdzie ostatecznie trafi Argentyńczyk i jak poradzi sobie Barca bez najlepszego piłkarza świata?

Koniec epoki

Można powiedzieć, że wydarzenia z poprzedniego tygodnia to koniec pewnej epoki na Camp Nou. Messi po wielu latach opuszcza Barcelonę i ciągle nie wiadomo, gdzie zagra. Bukmacherzy w roli faworytów stawiają PSG, które buduje prawdziwy dream team, jednak w walce o podpis Messiego liczą się również Obywatele, czyli Manchester City.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Messi trafi do Paryża, a analitycy bukmachera nie mają co do tego już żadnych wątpliwości. Na rozstrzygnięcia trzeba jednak zaczekać. Niektórzy uważają, że być może to tylko zasłona dymna przeciwko władzom La Liga i Messi podpisze kontrakt z Barcą po obniżeniu wymagań, jednak na ten moment nie wygląda to prawdopodobnie.

Jak poradzi sobie Barca bez Messiego?

Chwilę po ogłoszeniu odejścia Messiego z Camp Nou zaczęły się pojawiać głosy ekspertów, które można podzielić na dwa obozy. Pierwszy z nich uważa, że Barca bez Leo będzie walczyć co najwyżej o europejskie puchary, a rywalizacja o mistrzostwo Hiszpanii jest w tym przypadku wykluczona. Drugi obóz uważa za to, że FC Barcelona, jakkolwiek to zabrzmi, będzie silniejsza. Argumentem przemawiającym za taką tezą jest oczywiście fakt, że teraz nie będą zależni od jednego piłkarza i wszyscy będą musieli wejść na wyższy poziom. Nie ma również wątpliwości, że nowa Barcelona powinna być mocniejsza w defensywie, ponieważ teraz będzie bronić cała drużyna, a nie 1 piłkarz. Legalni bukmacherzy z pewnością wezmą ten aspekt pod uwagę. W sparingach Barcelona nie traciła wielu goli.

Wszelkie rozważania na ten moment są jednak wróżeniem z fusów, jednak na podstawie ruchów kursów bukmacherskich w ofercie PZbuk bukmacher można stwierdzić, że szanse tego zespołu na mistrzostwo Hiszpanii po ogłoszeniu tej informacji zdecydowanie zmalały. Obecnie większe prawdopodobieństwo jest tego, że po tytuł sięgnie Atletico Madryt, które będzie bronić tytułu i na ten moment się nie osłabiło, albo Real Madryt. Tak wskazują kursy od bukmachera przed startem ligi.

Obecnie całkiem ciekawy przelicznik gwarantuje nawet zakończenie przez Barceloną rozgrywek w TOP 3 La Liga. Biorąc pod uwagę osłabienia Sevilli, równie ciężką sytuację w Madrycie – przed nami bardzo ciekawy sezon, którego wytypowanie będzie nie lada wyzwaniem.

Dla zainteresowanych - na stronie legalnego bukmachera dostępne są również propozycje na mecze Bytovii Bytów.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%