Zamknij
REKLAMA

W siedzibie Drutexu odbyła się II Konferencja Studencka „Okno na Budownictwo”

15:25, 11.05.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

W siedzibie firmy Drutex, jednego z wiodących europejskich producentów stolarki okienno-drzwiowej, 6 maja odbyła się II Konferencja Studencka „Okno na Budownictwo”. Rywalizowało 11 zespołów, reprezentujących Politechnikę Śląską, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechnikę Szczecińską, Politechnikę Koszalińską oraz Politechnikę Gdańską.

W eliminacjach każda czteroosobowa drużyna poprowadziła przygotowany przez siebie wykład tematyczny, po którym naukowcy z poszczególnych uczelni i przedstawiciele firmy Drutex wchodzący w skład jury zadawali pytania. Zaprezentowany przez studentów materiał był oceniany, a cztery najciekawsze prezentacje zapewniały przepustkę do drugiego etapu, czyli „debaty oxfordzkiej” i walkę o tytuł najlepszej drużyny II Konferencji Studenckiej „Okno na budownictwo”.

W przerwie przed debatą studenci zwiedzali Drutex. m.in. laboratorium badawcze, hartownię szkła, dział wtryskarek, dział ekstruzji profili PVC, dział logistyki zarządzający flotą ponad 450 pojazdów czy najnowocześniejszą w Europie i jedną z nielicznych na świecie malarnię proszkową aluminium.

W finale zacięte starcie stoczyła Politechnika Śląska z Politechniką Gdańską. Z pytaniem: „Które okna wybrać, otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz?”, lepiej poradziła sobie Politechnika Śląska, zdobywając komplet punktów.

- Cieszy ogromne zainteresowania, jak i poziom wiedzy studentów. Mogli oni też poznać od środka firmę o międzynarodowej renomie, wyposażoną w najnowocześniejsze na świecie technologie. Drutex rozwija się bardzo dynamicznie, a to sprawia, że stale potrzebujemy specjalistów z branży IT, budownictwa, handlowców, osób ze znajomością języków obcych jak i pracowników do produkcji okien, drzwi, rolet czy żaluzji fasadowych. Warto nadmienić, że w rankingu przygotowanym przez Forbes Drutex został „Najlepszym Pracodawcą w Polsce w roku 2022” w kategorii budownictwo – mówi Paweł Grzonka, dyrektor marketingu firmy Drutex.

Organizatorami II Konferencji Studenckiej „ Okno na budownictwo” byli: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa” oraz Drutex S.A.

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

784kz784kz

1 7

Najlepszy obóz pracy w Bytowie......nie polecam 👎 17:53, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%