Zamknij
REKLAMA

12 medali dla UKS Dwójki Bytów

07:53, 03.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend w Słupsku odbył się Krajowy Turniej w badmintona w trzech kategoriach wiekowych - junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy. W turnieju wystartowało 76 zawodników z 4 województw i 14 klubów. Bytowscy badmintoniści zdobyli 12 medali w tym 2 złote, 3 srebrne i 7 brązowych oraz w łącznej punktacji zdobytych medali uplasowali się na 3 miejscu.

- W kategorii młodzik czyli U15, komplet medali zdobyła nasza najlepsza młodziczka Aleksandra Treder zdobywając złoty medal w grze podwójnej z Anią Lange. Kolejne medale - srebrne i brązowe - zdobyła w grze pojedynczej i mieszanej. Brązowy medal w tej kategorii wiekowej i w grze podwójnej zdobyły także badmintonistki z UKS Dwójka Bytów Natalia Kosmacińska z Magdaleną Krüger. - mówi trener.

Bardzo dobrze zaprezentował się Sebastian Saldat w grze podwójnej grając w parze z Kamilem Romanem reprezentującym UKS Kometa Sianów. Bez większych problemów pokonywali swoich kolejnych rywali zdobywając złoty krążek. Dwa medale brązowe przypadły Szymonowi Sylce w grze mieszanej z Matyldą Woźniak ze Sławna i w grze podwójnej w parze z Maciejem Pniewskim z KS Badminton Scholl Gdynia. Michalina Kurkowska zdobyła dla siebie i dla klubu z kolei 3 medale.

- Duże słowa uznania za bardzo dobrą walkę należą się także Michałowi Ślepemu, który w grze podwójnej z Mateuszem Głuszakiem, zdobyli brązowy medal. Warto jednak zaznaczyć, że Michał systematycznie trenuje zaledwie od pół roku. Jest to więc spore osiągnięcie - mówi trener.

Teraz młodzi badmintoniści z Bytowa mają dwa tygodnie odpoczynku od turniejów i skupią się tylko na treningu, zaś junior Paweł Szach wyrusza do Drzonkowa na Grand Prix Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 5-7 listopada.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%