Triumf Łukasza Gliszczyńskiego! TRZY medale na Mistrzostwach Polski!

16:24, 22.09.2022 P.K.
Skomentuj

Za nami Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Podobnie jak w poprzednich latach, nasz region reprezentował na zawodach bytowski sportowiec - Łukasz Gliszczyński. W tym roku utalentowanemu lekkoatlecie udało się zdobyć aż trzy medale, choć apetyt był jeszcze większy.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Bytowski sportowiec podczas zmagań wywalczył trzy medale - wszystkie wspólnie z klubem Świt Wrocław. Dwa srebrne medale klub zdobył w sztafecie 4x100 metrów - w biegu męskim oraz mieszanym. W biegu mieszanym Łukasz Gliszczyński biegł na trzeciej zmianie i w trakcie biegu udało mu się pobić rekord klubu. Brązowy medal klub zdobył z kolei w sztafecie 4x400m. Także tutaj bytowski sportowiec ustanowił nowy rekord.

- Dziękuję dziewczynom i chłopakom za walkę do samego końca w sztafetach! Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie i trzymanie kciuków! - mówi Łukasz Gliszczyński.

Apetyt na zwycięstwo był jeszcze większy. Choć w biegu eliminacyjnym na 100 metrów bytowski sportowiec zajął 3. miejsce, to podczas finału popełnił falstart i został zdyskwalifikowany z rozgrywek. Podobnie było w niedziele, gdy w deszczowych warunkach spalił sześć prób i stracił szansę na medal w skoku w dal.

- Chciałem zdobyć chociaż cztery medale, lecz się nie udało. Jestem zadowolony, że wróciłem z trzema wyróżnieniami do domu, choć na początku byłem załamany wynikami skoku w dal, gdyż kocham tę dyscyplinę. Długo nie trenowałem z powodu problemów zdrowotnych, ale nie poddaję się i będę walczył dalej. Trzymajcie kciuki, żebym wrócił do zdrowia. Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej - mówi Łukasz Gliszczyński.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]