Zamknij
REKLAMA

"Tutaj się uczę - tutaj pracuję" - akcja promująca szkoły w naszym powiecie [VIDEO]

08:15, 13.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Władze powiatu rozpoczęły promocje lokalnych szkół branżowych, techników i liceów ogólnokształcących. Wybór szkoły i kierunku kształcenia to poważna decyzja, często na całe życie. Przed jej podjęciem, warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Starosta zachęca do poznania oferty lokalnych szkół.

- Obejrzyjcie nasze nowoczesne pracownie, poznajcie ciekawe kierunki, zobaczcie jakie czekają na Was praktyki krajowe i zagraniczne, sprawdźcie jaka jest perspektywa pracy. Posłuchajcie, co mają do powiedzenia Wasi koledzy, absolwenci, nauczyciele i przyszli pracodawcy - mówi starosta Leszek Waszkiewicz.

Wśród promowanych szkół znajdują się: I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łodzierzy i Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Stanisława Staszica w Bytowie. 

- Powiat Bytowski zapewnia bogatą ofertę kształcenia w szkołach branżowych, technicznych oraz w liceach ogólnokształcących, po ukończeniu których absolwenci znajdują zatrudnienie u lokalnych przedsiębiorców. Najważniejsze, żeby wybory jakie podejmujecie opierały się na ocenie Waszych zdolności, były zgodne z własnymi zainteresowaniami i marzeniami oraz dawały szanse na rozwój, perspektywę zatrudnienia i godziwego wynagrodzenia - zachęca Starosta Bytowski.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

StefanStefan

1 0

Lesio-Pekaesio od oświaty niech się lepiej trzyma z daleka... 10:45, 13.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%