Zamknij

Sto budek dla ptaków od firmy Łąccy! Pierwsza z nich już zawisła!

13:10, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Firma Łąccy z Kołczygłów w myśl zasady "zero waste" postanowiła spożytkować elementy obróbki drewna, które nie zostały wykorzystane przy produkcji mebli i podłóg. Z materiałów powstało 100 domków lęgowych dla ptaków, które trafią do lokalnych placówek edukacyjnych. Pierwsza z budek już zawisła, a przedstawiciele firmy zapowiadają, że to dopiero początek akcji.

Na początku listopada przedstawiciele firmy Łąccy wraz z ornitologami Wydziału Spraw Rolnych i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytowie odwiedzili bytowski Żłobek i Przedszkole „Przyjaciele Myszki Miki”. Najmłodsi dowiedzieli się jak prawidłowo dbać zarówno o ptaki, jak i o budki. Poznali także najpopularniejsze gatunki ptaków w naszych okolicach, jak i dowiedzieli się, że ptaki najlepiej dokarmiać niełuskanym słonecznikiem. 

-  W końcu nadszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy. Ubraliśmy się ciepło, zabezpieczyliśmy przed deszczem i wyszliśmy na zewnątrz. Domek dla skrzydlatych przyjaciół zawisł na drzewie. Już nie możemy doczekać się pierwszych ptasich lokatorów - relacjonują przedstawiciele firmy Łąccy.

Budki lęgowe możemy wieszać przez cały rok, najlepiej jednak od jesieni do końca zimy. Po okresie lęgowym warto je wyczyścić. Zgodnie z obowiązującym prawem termin czyszczenia trwa od 16 października do końca lutego. Choć akcja dystrybucji budek wraz z warsztatami wspierana jest przez Wydział Spraw Rolnych i Ochrony Środowiska w Bytowie, firma Łąccy zaprasza zainteresowane podmioty także do bezpośredniego kontaktu.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%