Zamknij
REKLAMA

Markety Dino powstaną w Studzienicach i w Lipnicy

16:51, 01.04.2021 | M.W.
Skomentuj W tym miejscu ma powstać market Dino w Studzienicach
REKLAMA

Najprawdopodobniej już w wakacje uruchomiony ma być pierwszy w gminie sklep sieci Dino w Studzienicach. Wójt Bogdan Ryś potwierdza, że polska sieć zamierza zrealizować taką inwestycję. 

Na ostatniej sesji Rady Gminy radni musieli zatwierdzić gwarancję służebności przejazdu drogą gminną, biegnącą od ulicy Dworcowej, żeby był dojazd do przyszłego marketu. 

- Było to konieczne, aby sieć uzyskała w Starostwie pozwolenie na budowę - wyjaśnia wójt Bogdan Ryś. 

Wcześniej sieć Dino wystąpiła do powiatu o zgodę na wykonanie zjazdu w lewo, bezpośrednio z drogi powiatowej. Takiej zgody nie uzyskała, więc musiała postarać się o przejazd przez działkę gminną. 

Market powstanie po lewej stronie, przy wjeździe do Studzienic od strony Ugoszczy, przy skręcie w ulicę Dworcową.

Wójt Bogdan Ryś podkreśla, że jest bardzo zadowolony z faktu, że w Studzienicach powstanie market Dino. Nie bierze pod uwagę argumentu zagrożenia dla lokalnych przedsiębiorców. 

- Będzie to szansa na konkurencyjność pomiędzy punktami handlowymi, a ponadto jeszcze na zatrudnienie określonej ilości osób. Dodatkowo gmina zyska podatek od nieruchomości - zaznacza wójt Ryś. - Przede wszystkim mieszkańcy będą mogli zaopatrywać się w większą ilość produktów nie w markecie na przykład w Bytowie, ale u nas, na miejscu. Bardzo ważne jest również to, że to nasza polska sieć. Najogólniej mówiąc, wypracowane przez nią podatki, zostają dzięki temu w naszym kraju. Natomiast nasze lokalne sklepy będą musiały brać udział w cenowej rywalizacji. Wygra na tym klient. 

[POGODA]1617288793101[/POGODA]

U SĄSIADÓW

Bardzo możliwe, że w najbliższych miesiącach również na terenie Lipnicy ruszy budowa dwóch nowych marketów. Przy drodze wojewódzkiej 212 nieopodal stacji benzynowej szansę ma powstać Dino, a przy ul. Leśnej w Lipnicy może stanąć Biedronka. Urząd Gminy w Lipnicy wydał warunki zabudowy.

Dino to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 przez Tomasza Biernackiego. Na koniec 2020 r. sieć Dino liczyła 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wyniosła 582,6 tys. m kw. Biedronka to z kolei najpopularniejszy dyskont w naszym kraju. W całej Polsce ma ponad 3000 placówek.

- Plany te z pewnością ucieszą naszych mieszkańców, gdyż dotychczas po większe zakupy każdy musiał jeździć do Bytowa. Teraz będzie okazja taniej i wygodniej zrobić zakupy w pobliżu. Właściciele mniejszych sklepów nie powinni na tym znacząco stracić, gdyż u nich kupowane są zwykle towary pierwszej potrzeby, a nie domowe zapasy - komentuje wójt Lipnicy Andrzej Lemańczyk.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

A gdzie jest ulica lA gdzie jest ulica l

1 0

A gdzie jest ulica lesna w lipnicy 20:29, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TubylecTubylec

3 0

A może trzeba by było zainteresować się tym zezwoleniem w Lipnicy?Czy zostało wydane zgodnie z przepisami?Urząd gminy jest znany z tego, że kieruje się własnym prawem.Zapraszam NIK!
18:00, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

2 0

Tak zgadza się......to gmina cudów 18:10, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Tu rządzą przecież Kozioł z Czerepachem 18:24, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mały sklepik w LipniMały sklepik w Lipni

1 0

To że prowadzimy mały sklep w Lipnicy jest tylko Pańską winą i pańskich urzędników.Od stycznia 2019 leży u Pana na biurku wniosek o wydanie warunków zabudowy i już trzeci rok blokuje Pan naszą inwestycję.Próbował Pan zabrać jeden z dojazdów do naszej działki co SKO nazwało absurdem,zorganizował Pan nawet spotkanie na którym się Pan nie zjawił.Teraz gdy SKO skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia [bo Pańscy urzędnicy nie potrafili podać prawidłowej wysokości budynków w okolicy ,nie podali wysokości elewacji frontowej ,nie podali nawet kierunku kalenicy] nie macie nawet 1500zł na wykonanie analizy wysokościowej budynków w obszarze analizowanym co jest waszym obowiązkiem zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.Gołym okiem widać że w dupie macie dobro mieszkańców.A podobno wybierali Pana mieszkańcy...
19:28, 16.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedaktorRedaktor

0 0

Zapraszam do kontaktu w w/w sprawie pod nr tel. 513313112 11:01, 17.04.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%